Amerykańska firma Concentrix wybrała Kraków na siedzibę swego pierwszego europejskiego biuraPixabay

Amerykańska firma Concentrix wybrała Kraków na siedzibę swego pierwszego europejskiego biura

Orzech
Orzech
REKLAMA

Kolejna duża, amerykańska firma stawia na stolicę Małopolski. Tym razem jest to Concentrix, który wybrał Kraków na siedzibę swego pierwszego europejskiego biura. Firma widzi duży potencjał, jaki daje to drugie co do wielkości miasto w Polsce, w kontekście dostępu do doskonałej kadry utalentowanych programistów, jak i infrastruktury IT na świetnym poziomie.

Nowa lokalizacja stanie się europejskim centrum działu Software Solutions, zajmującego się rozwojem oprogramowania dla produktów i usług firmy. Poszukiwani są inżynierowie, programiści oraz doświadczeni specjaliści w obszarze sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, chmury oraz Big Data.

Concentrix projektuje, opracowuje i prowadzi innowacyjne projekty technologiczne z obszaru wspierania doświadczeń klienta (customer experience - CX) dla ponad 130 przedsiębiorstw z listy Fortune Global 500. Firma zatrudnia łącznie ponad 300 000 specjalistów, którzy pracują w biurach zlokalizowanych w 40 krajach na całym świecie. Otwarcie ośrodka w Krakowie jest wyrazem zaufania marki do umiejętności i talentu pracowników regionu oraz podkreśla atrakcyjność miasta w kontekście inwestycji i długoterminowego wzrostu.

Do pracy w krakowskim centrum Software Solutions Concentrix planuje przyciągnąć specjalistów, inżynierów, analityków data science i programistów z całej Polski. Jako elastyczny pracodawca marka oferuje stabilność, rozwój i możliwość pracy z domu.

— To nie przypadek, że wybraliśmy Kraków na siedzibę naszego pierwszego europejskiego biura, które skupi się wyłącznie na rozwiązaniach z obszaru oprogramowania. Dostrzegamy potencjał, jaki daje to miasto zarówno w kontekście dostępu do doskonałej kadry utalentowanych programistów, jak i infrastruktury IT na znakomitym poziomie – mówi Łukasz Jezierski, Head of Engineering, EMEA Software Solution Center w Concentrix. I dodaje: — w ośrodku Software Solutions będziemy tworzyć zaawansowane produkty na potrzeby własne i naszych klientów. W ciągu najbliższych lat chcemy rozwinąć w Krakowie centrum R&D, w którym będą powstawały innowacje technologiczne skierowane do klientów z całego świata.

Centrum Software Solutions skupi się na budowaniu rozwiązań z wykorzystaniem najnowszych technologii, w tym sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, technik rozpoznawania twarzy (FRT), programowania neurolingwistycznego (NLP), rozwiązań chmurowych oraz analityki Big Data. W portfolio marki znajdują się projekty przeznaczone dla przedsiębiorstw działających w różnych sektorach przemysłu, od branży motoryzacyjnej przez energetyczną i finansową po e-commerce, retail czy elektronikę użytkową.

REKLAMA

Firma ma na swoim koncie szereg nagród w dziedzinie kultury organizacyjnej. W 2022 roku znalazła się na liście 25 najlepszych miejsc pracy na świecie rankingu Great Place to Work®. Zdobyła również 14 wyróżnień w plebiscycie Comparably Awards, m.in. w kategoriach „najlepsze miejsce pracy dla kobiet”, „najlepsze miejsce do rozwoju kariery”, „najbardziej zadowoleni pracownicy” oraz – po raz drugi z rzędu „najlepszy CEO”.

Concentrix oferuje interesujące możliwości dla osób, które chcą pracować i rozwijać się w wiodącej międzynarodowej firmie. Aktualnie prowadzi aktywną rekrutację dla najlepszych osób z branży Software Solutions, które dołączą do ich rosnącego zespołu w Krakowie.

Zdaniem specjalistów branżowych, rozwój Krakowa jako najlepszej europejskiej lokalizacji dla biznesu nadal się utrzyma. W obliczu trwającej od ponad roku wojny w Ukrainie, stolica Małopolski i cała Polska jeszcze bardziej przyciągają bowiem nowych inwestorów.

Przypomnijmy, Kraków po raz kolejny znalazł się w rankingu Tholons Global Innovation Index 2021, w zestawieniu TOP 100 Super Cities, zajmując 20. lokatę. Tym samym po raz kolejny stolica Małopolski wyprzedziła wszystkie polskie miasta, ale i takie wielkie, światowe, znane aglomeracje jak np. Los Angeles, Dubaj czy czeską Pragę.

Do Krakowa wciąż wprowadzają się kolejne nowe firmy, inwestorzy, a te już istniejące, funkcjonujące w tym mieście od lat, sukcesywnie zwiększają zatrudnienie. Oprócz Concentrix są to także: Huntsman, Grass Valley, L&T Technology Services, Kaseya, Verkada, Nortel czy Volvo Hub Tech. A to tylko część z globalnych, zagranicznych inwestorów, którzy w ostatnich miesiącach zapowiedzieli lub już otworzyli swoje nowe centra w Krakowie.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA