Amerykańska firma Axalta uruchomi Centrum Usług Wspólnych w Łodziźródło: Materiały prasowe

Amerykańska firma Axalta uruchomi Centrum Usług Wspólnych w Łodzi

Orzech
Orzech
REKLAMA
Kolejna zagraniczna firma stawia na Łódź. Firma Axalta Coating System otworzy w tym mieście swoje Centrum Usług Wspólnych. Ten amerykański koncern jest producentem lakierów, wyspecjalizowanym w opracowywaniu, produkcji i sprzedaży lakierów ciekłych i proszkowych.
Polski oddział tej firmy czyli Axalta Coating Systems Poland znajduje się w trzech lokalizacjach w centrum Polski. Warszawa to siedziba firmy z funkcjami administracyjnymi oraz branżą farb renowacyjnych, zaś Łódź to oddział farb proszkowych oraz budowane Centrum Usług Wspólnych. Centrum logistyczno-magazynowe połączone z ośrodkiem szkoleniowym w znajduje się w miejscowości Bronisze, na obrzeżach Warszawy. Reprezentanci biznesów związanych z sektorem transportu i OEM umiejscowieni są w różnych regionach kraju, dla bardziej efektywnego wsparcia. Innymi słowy, zespół około 70 osób dba o potrzeby klientów na terenie całego kraju.
– Mam dużą przyjemność ogłosić pierwszego łódzkiego inwestora w nowym 2022 roku – firmę Axalta. Cieszę się, że wiodący, globalny dostawca lakierów ciekłych i proszkowych działający na świecie od ponad 150 lat, postanowił otworzyć Centrum Usług Wspólnych oraz swój oddział właśnie w naszym mieście. To jest setna firma nowoczesnego outsourcingu i usług dla biznesu działająca w Łodzi. Lakiery Axalty stosowane są dosłownie wszędzie od branży motoryzacyjnej – ścisła współpraca z Oplem, Volksvagenem, Volvo i Scania), sportowej, w architekturze czy w sztuce. Innowacyjny inwestor z własnymi laboratoriami, międzynarodowym zapleczem zarządzającym jest już w Łodzi – powiedział pierwszy wiceprezydent miasta Łodzi Adam Pustelnik.

O inwestorze:

REKLAMA
Axalta Coating Systems, Ltd. to amerykańska firma specjalizująca się w powłokach w szerokiej gamie zastosowań przemysłowych, materiałów i sektorów, takich jak np. farby samochodowe. Firma ma siedzibę w Filadelfii w stanie Pensylwania i jest zarejestrowana na Bermudach
Axalta opracowuje i produkuje powłoki do pojazdów lekkich i użytkowych oraz do zastosowań przemysłowych i lakierniczych.
Firma prowadzi działalność w 130 krajach na całym świecie, zatrudnia prawie 13 000 pracowników i ma ponad 100 000 klientów.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA