Amerykańska firma Westinghouse Electric Company inwestuje w Krakowiefot. Damian Daraż

Amerykańska firma Westinghouse Electric Company inwestuje w Krakowie

Orzech
Orzech
REKLAMA
Amerykańska firma Westinghouse Electric Company, dostawca produktów i technologii dla elektrowni jądrowych, ogłosiła nową inwestycję w Polsce. Spółka otworzy w Krakowie swoje Globalne Centrum Usług Wspólnych.
Centrum zostanie otwarte w budynku B kompleksu Zabłocie Business Park w sierpniu 2021 r. Początkowo w krakowskim centrum Westinghouse Electric Company zatrudnionych zostanie 150 wysoko wykwalifikowanych pracowników różnych specjalności, którzy wesprą globalną organizację Westinghouse. W miarę rozwoju polskiego centrum liczba pracowników ma systematycznie rosnąć.
 Westinghouse ma wszelkie środki, aby pomóc Polsce w osiągnięciu celów energetycznych poprzez lokalne inwestycje w technologie jądrowe  mówi prezes i dyrektor generalny Westinghouse Patrick Fragman. 
 Utalentowani pracownicy z Polski dołączą do naszego zróżnicowanego zespołu liczącego ponad 9 tys. pracowników na całym świecie. To dzięki ich pomocy Westinghouse odegra jeszcze większą rolę w tworzeniu rentownego przemysłu energetycznego dla Polski. Jednocześnie firma będzie mogła wykorzystać polski potencjał w skali globalne – dodaje Fragman.

O firmie:

REKLAMA
Westinghouse Electric Company to pionier na rynku energii atomowej i wiodący dostawca produktów i technologii na potrzeby elektrowni atomowych na całym świecie. Spółka Westinghouse dostarczyła pierwszy na świecie reaktor wodny ciśnieniowy w 1957 r. do Shippingport w Pensylwanii w USA.
Westinghouse Electric Company to amerykańskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji urządzeń wykorzystujących energię nuklearną, ich bieżącej obsłudze, serwisie oraz kontroli, a także w projektowaniu siłowni jądrowych na rzecz sektora cywilnego i wojskowego.
Westinghouse wyprodukowała łącznie ponad 440 komercyjnych reaktorów jądrowych używanych na terytorium Stanów Zjednoczonych i w innych krajach świata, generujących łączną energię o mocy ponad 368 gigawatów. Westinghouse jest także jednym z dwóch głównych dostawców siłowni nuklearnych dla okrętowych systemów napędowych amerykańskiej marynarki wojennej
WEC prowadzi działalność operacyjną w 17 krajach poza USA. W 2006 roku, Westinghouse Electric została sprzedana korporacji Toshiba za kwotę 5,4 mld dolarów.
W 2018 roku Westinghouse został odkupiony od japońskiej Toshiby za 4,6 mld dolarów przez Brookfield Business Partners (do tej pory korporacja nie działała w sektorze energetyki jądrowej).

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA