Amerykańska firma  IPG Photonics inwestuje w Gliwicachźródło: IPG Photonics

Amerykańska firma IPG Photonics inwestuje w Gliwicach

Orzech
Orzech
REKLAMA
Kolejna zagraniczna firma zdecydowała się zainwestować w Gliwicach. Przy ul. Wyczółkowskiego powstanie nowy budynek biurowo-magazynowy amerykańskiej firmy IPG Photonics będącej liderem i wiodącym dostawcą laserów włóknowych wysokiej mocy oraz wzmacniaczy laserowych. Symboliczne wbicie łopat na placu robót miało miejsce 9 września.
W ramach inwestycji przy ul. Wyczółkowskiego powstaje dwukondygnacyjny budynek o kubaturze 2,5 tys. mkw., w którym ponad połowa powierzchni zostanie przeznaczona na pomieszczenia biurowe. Przewidziano m.in. obszar wystawienniczy z showroomem o powierzchni 505 mkw., w którym firma będzie mogła prezentować klientom swoje technologie i rozwiązania, sale konferencyjne i szkoleniowe, biura i laboratorium technologii laserowych oraz powierzchnie magazynowe. Wokół obiektu nie zabraknie zieleni i miejsc parkingowych.
IPG Photonics
– Jesteśmy pionierem i liderem w rozwoju oraz produkcji laserów włóknowych wysokiej mocy, stosowanych w szerokim zakresie do obróbki m.in. stali, aluminium, miedzi, blach i konstrukcji stalowych, ponadto wykorzystywanych w telekomunikacji, medycynie, nauce, branży lotniczej, motoryzacyjnej i wojskowej. Budujemy siedzibę w Gliwicach ze względu na atrakcyjność polskiego rynku, otwartego na przemysł i usługi high-tech – powiedział dyrektor generalny IPG Photonics, dr. Eugene A. Scherbakov.
IPG Photonics
REKLAMA
– Spółka IPG Photonics jest spółką córką amerykańskiej technologicznej firmy IPG Photonics Corporation, powstałej w 1991 roku i notowanej na amerykańskiej giełdzie papierów wartościowych NASDAQ. Obecnie firma zatrudnia przeszło 6,5 tysięcy pracowników. Jej główną siedzibą jest Oxford w stanie Massachusetts, natomiast zakłady produkcyjne, centra aplikacyjne oraz działy sprzedaży i serwisu dostępne są w ponad 30 miejscach na świecie – w tym także w Polsce. Gliwice zostały wybrane nieprzypadkowo. Tu rezyduje lwia część naszych klientów, mamy też dostęp do świetnie wyszkolonej kadry inżynierskiej – poinformował Grzegorz Chrobak, dyrektor zarządzający polskim oddziałem IPG Photonics.
IPG Photonics
– To bardzo dobra informacja dla miasta. Świadczy o tym, że nadal jesteśmy bardzo interesującym miejscem do lokowania nowych inwestycji. Firma, która rozpoczyna w Gliwicach budowę swojej kolejnej siedziby, jest o tyle istotna dla miasta, że planuje zatrudnić fachowców z branży IT – wysoko wykwalifikowanych specjalistów – skomentowała wiceprezydent Gliwic Aleksandra Wysocka.
Inwestycja zlokalizowana jest w bezpośrednim sąsiedztwie DK 88, na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Gliwicach. Planowane zakończenie prac – maj 2022 roku.
Źródło: UM Gliwice
Wizualizacje: IPG Photonics

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA