Amerykańska firma technologiczna airSlate inwestuje we WrocławiuInvestPhoto.pl

Amerykańska firma technologiczna airSlate inwestuje we Wrocławiu

Orzech
Orzech
REKLAMA

Kolejna amerykańska firma technologiczna wybrała Wrocław na miejsce swojej inwestycji. Firma airSlate wybrała stolicę Dolnego Śląska na siedzibę swojego najnowszego biura.

airSlate jest liderem w dostarczaniu rozwiązań do digitalizacji i automatyzacji procesów biznesowych, w tym zarządzania przepływem dokumentów i ich elektronicznym podpisywaniem - za pomocą platformy, która umożliwia klientom samodzielne automatyzowanie procesów bez konieczności programowania.

Firma została założona w 2008 roku jako startup i w ciągu ostatnich dwóch lat notuje niezwykle dynamiczny rozwój, spowodowany pandemią. Przyspieszyła ona digitalizację przepływu dokumentów i ich elektroniczne podpisywanie, a w tym rozwiązania airSlate okazały się dużym wsparciem.

Na siedzibę swojego polskiego oddziału, który został zlokalizowany we Wrocławiu firma airSlate wybrała położony w samym centrum miasta biurowiec Nobilis Business House przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej 12, tuż obok Pasażu Grunwaldzkiego.

airSlate planuje do 2025 roku zatrudnić we Wrocławiu 200 osób. Szuka specjalistów takich jak, m in. JavaScript Developerów, testerów, PHP Developerów i specjalistów DevOps.

InvestPhoto.pl
REKLAMA

Firma airSlate obecnie znajdują się w gronie 500 najszybciej rozwijających się amerykańskich przedsiębiorstw, wyróżnionych w rankingu Financial Times za rok 2022. Firma airSlate to ponad 900 pracowników, 100 milionów użytkowników i 6 biur, do których właśnie dołącza oddział w Polsce - we Wrocławiu.

– Jestem przekonany, że Wrocław ma wielu wybitnych specjalistów IT, w tym programistów JavaScript, PHP, specjalistów DevOps, QA i innych specjalizacji, których poszukujemy – mówi Michał Wędzicha, Head of airSlate Poland.

Specjaliści airSlate pracujący we wrocławskim oddziale tej firmy będą bezpośrednio współpracować z siedzibą główną w Bostonie oraz pozostałymi ośrodkami deweloperskimi. Zajmować się będą opracowywaniem oprogramowania i narzędzi dla klientów.

– W ujęciu globalnym airSlate będzie nadal koncentrować się na ekspansji i rozwoju produktu. Natomiast wrocławski zespół skupi się na pozyskaniu najlepszych inżynierów, technologów i deweloperów. To dla nas szansa na pozyskanie najlepszych talentów – mówi Boris Shakhnovich, dyrektor zarządzajacy airSlate.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA