Amerykańska firma technologiczna iTechArt stawia na Wrocławfot. Jakub Zazula

Amerykańska firma technologiczna iTechArt stawia na Wrocław

Orzech
Orzech
REKLAMA

Kolejna zagraniczna firma stawia na swój dalszy rozwój w stolicy Dolnego Śląska. Amerykańska firma technologiczna iTechArt zatrudnia już 100 pracowników w swoim oddziale we Wrocławiu, który działa od blisko roku. To jednak nie koniec planów tej globalnej firmy. W związku z dużym rozwojem prowadzi dalszą rekrutację. W związku z planami zwiększenia zatrudnienia, przeniesie się do nowego, większego biura we Wrocławiu.

Aktualnie iTechArt zajmuje tymczasową przestrzeń w kompleksie biurowym Business Garden przy ul. Legnickiej, ale jeszcze w tym roku, w grudniu zamierza przeprowadzić się do swojego docelowego, większego biura w tym samym budynku. Znajdzie się tam miejsce dla ponad 150 pracowników.

W ciągu roku działalności we Wrocławiu, powstało już 100 miejsc pracy. We wrocławskim oddziale iTechArt pracują liderzy obszaru Data, Java i Python, którzy zajmują się rozwojem tych kompetencji w całym iTechArt w Polsce. Tutaj funkcjonuje również silny zespół wspierający powstawanie globalnego FinTech Center of Excellence, w tym m.in. rzadkiej specjalizacji blockchain.

– Uznajemy to za duży sukces, bo nie zakładaliśmy aż takiego tempa wzrostu. We wrocławskim biurze pracują ogólnopolscy liderzy takich obszarów technologicznych jak Java, Python czy Data. Intensywnie rozwijane są również rzadkie kompetencje blockchain. Wrocław jest po prostu świetnym miastem. Nasz sukces na tym rynku to naturalna korelacja atmosfery, zalet i klimatu inwestycyjnego miasta oraz potencjału naszych projektów. Nie bez znaczenia jest fakt, że Wrocław jest znany i dobrze kojarzony poza granicami Polski. Nasi klienci chcą wiedzieć, kto i gdzie będzie opiekował się rozwojem ich, nierzadko unikatowych na skalę światową, produktów – podkreśla Vitali Aksionchyk, Dyrektor Zarządzający iTechArt Poland.

– Nie minął jeszcze rok, a jest nas już setka. Oznacza to, że nasze nowe biuro może być dla nas za małe jeszcze zanim się do niego wprowadzimy. Ja sam zaczynałem w grupie pięciu osób, która szybko przerodziła się w departament. Zbudowaliśmy całą strukturę, zgrany zespół, dobrze zbalansowany pod kątem stażu pracy, narodowości, umiejętności. We Wrocławiu mamy w tej chwili 13 kompetencji technologicznych i już planujemy kolejne. Zatrudniliśmy też Happiness Managerkę, która dba o komfortową organizację pracy w biurze i o to, żebyśmy wystarczająco często robili sobie przerwy w pracy – informuje Bartosz Zaremba, Department Manager we wrocławskim oddziale iTechArt

– Rozwój tak dynamicznych firm jak iTechArt we Wrocławiu to dla nas zawsze wielka radość. To, że inwestor dobrze się czuje we Wrocławiu, odnajduje tu talenty i przyjazną atmosferę jest największym docenieniem potencjału stolicy Dolnego Śląska. Jesteśmy pod wrażeniem tempa rozwoju firmy iTechArt. Wrocław był wśród pierwszych trzech miast w tej części Europy, któremu firma zaufała i jestem przekonana, że na długo pozostanie jedną z kluczowych lokalizacji – mówi Magdalena Okulowska, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

REKLAMA
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula

O firmie iTechArt:

iTechArt to według Deloitte i Financial Times, jedna z najszybciej rozwijających się firm technologicznych w USA. Jej siedziba znajduje się w Nowym Jorku, jednak posiada też biura w Europie i Azji. Aktualnie zatrudnia już ponad 3,5 tys. inżynierów, którzy pracują przy niemal 300 projektach różnorodnych pod kątem technologii i skali.

W bazie klientów iTechArt znajduje się około 250 organizacji, w tym tak zwane "jednorożce", czyli startupy z Doliny Krzemowej, które posiadają bardzo wysokie finansowanie Venture Capital, jak i wielkie organizacje z listy Fortune 500.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA