Drugi blok elektrowni w 2016 roku

Drugi blok elektrowni w 2016 roku

Ostrołęka
REKLAMA

Rozstrzygnięty został przetarg na pełnienie funkcji inżyniera kontraktu przy budowie drugiego bloku elektrowni w Ostrołęce. Inwestycja realizowana jest przez Grupę Energa pod nazwą "Budowa Elektrowni Ostrołęka C o mocy około 1000 MW".

 

Najkorzystniejszą ofertę w wysokości prawie 18,5 mln złotych złożyła spółka Ilf Consulting Engineers Polska Sp. z o.o. W przetargu na pełnienie funkcji inżyniera kontraktu wzięła również udział firma SGS Polska, która zaproponowała cenę ponad dwukrotnie wyższą niż Ilf Consulting Engineers.

 

Nieznany jest jeszcze wykonawca projektu, na liście firm chętnych podjęcia się jego realizacji znalazły się następujące konsorcja:

- Rafako PBG, Mostostal Warszawa (Polska),

- Shanghai Electric Group Company (Chiny),

REKLAMA

- Hitachi i Polimex-Mostostal (Niemcy/Polska),

- Alstom (Niemcy/Francja/Polska).

 

Fachowcy z Grupy Energa szacują, że rozpoczęcie tak potężnej inwestycji nastąpi w drugiej połowie 2012 roku. Budowa drugiego bloku pochłonie od 6 do 7 miliardów złotych i prawdopodobnie koszty budowy zostaną w całości pokryte ze środków własnych i kredytu inwestycyjnego. Elektrownia zostanie oddana do użytku pod koniec 2016 roku.

 

Budowa bloku o tak dużej mocy to poważne przedsięwzięcie dla wykonawcy i inwestora. Całkowita moc elektrowni wynosi dzisiaj niewiele ponad 600 megawat, a tymczasem docelowo nowy blok ma mieć moc dochodzącą do 1000 megawat, co w zupełności zaspokoi potrzeby energetyczne mieszkańców okolicznych miejscowości.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA