Rafako wybuduje nowy blok w Elektrowni Jaworzno

Rafako wybuduje nowy blok w Elektrowni Jaworzno

śląskie
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA

Zarząd Tauron Polska Energia dokonał wyboru oferty na budowę bloku o mocy 910 MW na parametry nadkrytyczne w Elektrowni Jaworzno III. Generalnym wykonawcą zostało konsorcjum Rafako (lider konsorcjum) – Mostostal Warszawa.

 

Wartość  oferty konsorcjum Rafako (lider konsorcjum) – Mostostal Warszawa wynosi 4 399 mln zł netto (5 411 mln zł brutto). Podpisanie kontraktu zaplanowane jest na drugi kwartał 2013 r.

 

Przypomnijmy, że postępowanie, prowadzone zgodnie z Prawem zamówień publicznych w trybie negocjacji z ogłoszeniem, rozpoczęto w maju 2010 r. W końcowym etapie, w październiku 2012 r., wpłynęły cztery oferty ostateczne, złożone przez następujących wykonawców (liderzy konsorcjów): China National Electric Engineering Co. Ltd. ; Rafako ; Alstom Power  i SNC-Lavalin Polska.

REKLAMA

 

Oferty złożone przez China National Electric Engineering, Alstom Power i SNC-Lavalin Polska zostały odrzucone, jako niespełniające wymogów Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia – podał Tauron w komunikacie.

 

Przedmiot zamówienia obejmuje zaprojektowanie i wykonanie bloku energetycznego opalanego węglem kamiennym, o mocy 910 MW. Zakończenie Projektu przewidziane jest na 2018 r.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA