Jaworzno: SNC-Lavalin odwołuje się od decyzji Tauronu do KIO

Jaworzno: SNC-Lavalin odwołuje się od decyzji Tauronu do KIO

śląskie
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA

Konsorcjum SNC-Lavalin złożyło do Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie od decyzji Tauron Wytwarzanie w sprawie wyboru oferty na budowę bloku energetycznego w Elektrowni Jaworzno III.

 

Konsorcjum: SNC-Lavalin Polska Sp. z o.o., SNC-Lavalin Inc. i Hitachi Power Europe GmbH złożyło w KIO odwołanie od decyzji Tauron Wytwarzanie w sprawie wyboru oferty złożonej przez konsorcjum Rafako, Mostostal Warszawa w ramach prowadzonego postępowania przetargowego na wybór generalnego realizatora budowy bloku energetycznego o mocy z zakresu 800-910 MW w Elektrowni Jaworzno III.


Inny uczestnik postępowania, chińskie konsorcjum CNEEC również zapowiedziało podjęcie kroków prawnych i odwołanie od decyzji Tauronu do Krajowej Izby Odwoławczej, w ustawowym terminie, czyli do 4 lutego 2013 roku. - A jeśli to nie poskutkuje, sprawę skierujemy do sądu – zaznacza w piśmie Sun Shuyu, project manager China National Electric Engineering Co.

REKLAMA

 

Jak poinformowała portal "rynekinfrastruktury.pl" Dorota Januszkiewicz, szefowa komunikacji Alstomu, koncern nie złoży odwołania do KIO.


Przypomnijmy, że zarząd Tauron Polska Energia dokonał wyboru oferty na budowę bloku o mocy 910 MW na parametry nadkrytyczne w Elektrowni Jaworzno III. Generalnym wykonawcą zostało konsorcjum Rafako (lider konsorcjum) – Mostostal Warszawa.


Wartość oferty konsorcjum Rafako (lider konsorcjum) – Mostostal Warszawa wynosi 4 399 mln zł netto (5 411 mln zł brutto). Oferty złożone przez China National Electric Engineering, Alstom Power i SNC-Lavalin Polska zostały odrzucone, jako niespełniające wymogów Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA