Odwołania oddalone. Tauron może podpisać umowę z Rafako

Odwołania oddalone. Tauron może podpisać umowę z Rafako

świętokrzyskie
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA

Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła odwołania SNC-Lavalin i CNEEC, które w KIO zaskarżyły wybór przez Tauron Wytwarzanie konsorcjum Rafako jako wykonawcy bloku w Elektrowni Jaworzno III.

 

- Wykazano niezgodność ofert z wymaganiami zamawiającego. I choć niektóre zarzuty się potwierdziły, to jednak KIO uznała, że pozostają one bez wpływu na wynik postępowania. Nie powoduje to przywrócenia do postępowania tych wykonawców i nie powoduje odrzucenia oferty wybranej jako najkorzystniejsza – poinformowała portal „RynekInfrastruktury.pl” Małgorzata Stręciwilk, rzecznik prasowy Krajowej Izby Odwoławczej.

 

CNEEC i SNC-Lavalin - uczestnicy przetargu na budowę nowego bloku w Elektrowni Jaworzno oprotestowali wybór Tauronu Wytwarzanie konsorcjum Rafako i Mostostalu na realizację tego przedsięwzięcia. Krajowa Izba Odwoławcza zdecydowała o oddaleniu obu odwołań.

REKLAMA

 

Zarówno CNEEC jak i SNC-Lavalin mogą zaskarżyć decyzję KIO do Sądu Okręgowego w Katowicach w ciągu siedmiu dni od otrzymania pisemnego orzeczenia wyroku KIO. To jednak nie wstrzymuje popisania umowy. Tauron Wytwarzanie może podpisać dokument z wybranym 24 stycznia konsorcjum Rafako (lider konsorcjum) – Mostostal Warszawa.

 

Wartość oferty konsorcjum Rafako (lider konsorcjum) – Mostostal Warszawa na budowę bloku o mocy 910 MW na parametry nadkrytyczne w Elektrowni Jaworzno III wynosi 4 399 mln zł netto (5 411 mln zł brutto). Oferty złożone przez China National Electric Engineering, Alstom Power i SNC-Lavalin Polska zostały odrzucone, jako niespełniające wymogów Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA