Kiedy umowa na rozbudowę elektrowni Jaworzno?

Kiedy umowa na rozbudowę elektrowni Jaworzno?

śląskie
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA

PBG do końca lipca planuje podpisać umowę na budowę bloku energetycznego w Elektrowni Jaworzno III – powiedział w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria Paweł Mortas, prezes PBG. Rafako sprostowało tę informację.

Nowy blok o mocy 910 megawatów ma kosztować 5,4 mld zł i powstać do 2018 r. Tauron Polska Energia 24 stycznia poinformował o dokonaniu wyboru oferty na budowę bloku o mocy 910 MW na parametry nadkrytyczne w Elektrowni Jaworzno III. Generalnym wykonawcą zostało konsorcjum Rafako (lider konsorcjum) – Mostostal Warszawa.

 

Informacja dotycząca daty podpisania umowy pomiędzy Rafako, a Tauron Wytwarzania na budowę nowych mocy w technologiach węglowych – budowę bloku energetycznego o mocy 800 – 910 MW na parametry nadkrytyczne w Elektrowni Jaworzno III może wywołać mylne wrażenie jakoby termin podpisania ww. umowy został definitywnie ustalony – czytamy w komunikacie Rafako. „Do podpisania umowy może dojść w terminie związania Rafako ofertą, tj. do dnia 31-07-2013, a nie jak wskazano w informacji w dniu 31 lipca 2013. Obecnie trwają intensywne prace zmierzające do podpisania ww. umowy przy czym termin jej podpisania nie został ostatecznie przesądzony przez strony” – czytamy w komunikacie Rafako. „Dzień 31 lipca 2013 jest jedynie datą graniczną, po której spółka przestanie być związana ofertą jeżeli do tego dnia nie dojdzie do zawarcia umowy” – podkreśla Rafako.

REKLAMA

 

Zakres umowy należący do Rafako obejmuje: kocioł parowy, turbozespół, budynek główny, część elektryczna i AKPiA bloku. 27 maja Rafako zawarło z North China Power Engineering Co., Ltd. of China Power Engineering Consulting Group z siedzibą w Pekinie umowę konsorcjum dotyczącą zakresu prac w ramach kontraktu na "Budowę nowych mocy w technologiach węglowych w Tauron Wytwarzanie”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA