Jaworzno: Rafako nie będzie współpracować z Chińczykami

Jaworzno: Rafako nie będzie współpracować z Chińczykami

śląskie
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA

Rafako poinformowało, że nie będzie realizować kontraktu w Elektrowni Jaworzno wspólnie z North China Power Engineering i China Power Engineering Consulting Group z siedzibą w Pekinie.

 

Umowa o współpracy dotyczyła wspólnej realizacji kontraktu na "Budowę nowych mocy w technologiach węglowych w Tauron Wytwarzanie – Budowa bloku energetycznego o mocy 800 - 910 MW na parametry nadkrytyczne w Elektrowni Jaworzno III - Elektrownia II - w zakresie: kocioł parowy, turbozespół, budynek główny, część elektryczna i AKPiA bloku”.

 

Jak podaje Rafako zarząd spółki podjął decyzję o nierealizowaniu kontraktu we współpracy z NCPE oraz CPECC, a rezygnacja ze współpracy w ramach projektu Jaworzno została spowodowana rozbieżnymi stanowiskami stron na realizację zadania i niemożnością uzgodnienia ostatecznej treści umowy podwykonawczej pomiędzy raciborską spółką, a CPECC.

 

REKLAMA

Generalnym wykonawcą budowy bloku o mocy 910 MW na parametry nadkrytyczne w Elektrowni Jaworzno III zostało konsorcjum Rafako (lider konsorcjum) – Mostostal Warszawa. Wartość oferty konsorcjum na budowę bloku o mocy 910 MW na parametry nadkrytyczne w Elektrowni Jaworzno III wynosi 4 399 mln zł netto (5 411 mln zł brutto).

 

Przypomnijmy, że 27 września Tauron poinformował, że termin związania ofertą konsorcjum Rafako i Mostostalu Warszawa został wydłużony do 31 października. Konsorcjum przedstawiło także aneks do gwarancji wadialnej wydłużający jej dotychczasowy okres ważności do 31 października 2013 r.

 

Wcześniej termin ważności oferty wydłużano już dwukrotnie: na początku czerwca - do 31 lipca, oraz pod koniec lipca - do 30 września.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA