DODAJ

Hiszpański Industrias Alegre rozbudowuje swoją fabrykę automotive pod Wrocławiem

Aglomeracja Wrocławska
Hiszpański Industrias Alegre rozbudowuje
Orzech
2017-10-13 20:35:33
Industrias Alegre, przedsiębiorstwo o hiszpańskich korzeniach z ponad pięćdziesięcioletnim doświadczeniem, wiodący dostawca części z tworzyw sztucznych dla sektora samochodowego w ponad dwudziestu krajach (funkcjonujące jako bezpośredni dostawca takich komponentów wnętrza samochodów jak Ford, General Motors, Grupa VW, Volvo Cars i inni) dopiero co otworzył swoją fabrykę w Biskupicach Podgórnych w gminie Kobierzyce, a już ją rozbudowuje.

W pierwotnych założeniach w nowym centrum produkcyjnym Industrias Alegre planował zatrudnienie 130 osób i nakłady inwestycyjne w wysokości 80 mln złotych. Jeszcze w trakcie przygotowań do otwarcia podwrocławskiej fabryki inwestor zdecydował się na jej szybką rozbudowę i podniesienie nakładów inwestycyjnych do 100 mln zł.

Minimalne zatrudnienie ma znaleźć nie 130 a aż 300 osób (już na początku 2018 roku). Inwestor dzięki efektywnej współpracy z generalnym wykonawcą – firmą UniBlok, kończy właśnie etap jej rozbudowy dotychczasowa hala o pow. 12 tys. mkw. powiększy się o kolejne 6 tys. mkw.

Rozbudowana hala gotowa będzie z końcem grudnia bieżącego roku, a okres jej budowy to raptem cztery i pół miesiąca.

W nowej fabryce metodą wtrysku produkowane będą elementy z tworzyw sztucznych stanowiące elementy wnętrz dwóch bestsellerów Ford Motor Company w Europie (nowy Forda Fiesta, rozpoczęcie produkcji w drugim kwartale 2017 roku, nowy Ford Focus, rozpoczęcie produkcji w pierwszym kwartale 2018 roku). Industrias Alegre ma już spore doświadczenie w produkcji części dla tych i innych modeli Forda, wykonując między innymi  części dla Forda Fiesta, Focus, Mondeo, Kuga i C-Max.

Spółka Industrias Alegre Poland zajmuje się produkcją tzw. interior hart trims (pokrywy drzwi bagażnika, słupki A/B/C, listwy nadprogowe, panele tylne) do modeli Ford Fiesta i Ford Focus, które wytwarzane są Kolonii i Saarlouis. Produkcję seryjną uruchomiono w maju tego roku.

Wysoki poziom nakładów inwestycyjnych w zaawansowany park maszynowy jest niewątpliwie dobrym znakiem i świadczy o długofalowych planach Industrias Alegre związanych z Aglomeracją Wrocławską. To też kolejny inwestor, który szybko zweryfikował swoje plany inwestycyjne, znacznie je zwiększając, przy okazji zwiększając również zatrudnienie. To również kolejna inwestycja w branży motoryzacyjnej w naszym regionie w tym roku, potwierdzająca atrakcyjność Dolnego Śląska i Aglomeracji Wrocławskiej dla lokowania nowych projektów.

Industrias Alegre Poland poszukuje pracowników do procesów przemysłowych w procesie wytwarzania z tworzyw sztucznych metodą wtrysku, zarówno doświadczonych, jak i bez doświadczenia zawodowego. Oprócz wymienionych poszukiwani są także kandydaci na inne stanowiska pracy, w wielu departamentach, takich jak: Produkcja, Logistyka, Jakość, Dział Utrzymania Ruchu, Dział Ochrony Środowiska i Administracji.

Inwestor działa na terenie podstrefie Wrocław-Kobierzyce Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN.