DODAJ

Stadion Ruchu pod specjalnym nadzorem. Nowoczesny system monitoringu przy Cichej!

Chorzów
Stadion Ruchu pod specjalnym
graviteo
2012-07-24 16:48:58

Obiekt Ruchu przy Cichej może się pochwalić nowoczesnym systemem monitoringu.

Na stadionie zainstalowano aż 51 kamer (do tej pory widzom na meczach ,,Niebieskich" organizowanych w Chorzowie ,,przyglądało" się zaledwie 28 urządzeń rejestrujących obraz). To nie jedyna innowacja. Większość kamer zamontowanych na chorzowskim stadionie generuje obrazy w jakość HD, a dwie z nich zapisujące to, co dzieje się na płycie głównej boiska, nawet w profesjonalnej technologii full HD. 28 kamer to urządzenia obrotowe obsługiwane zdalnie, które mają znacznie szerszy kąt widzenia niż ich stacjonarne odpowiedniki. Część kamer jest także wyposażonych w mikrofony kierunkowe rejestrujące dźwięk.Funkcjonujący do tej pory system musiał zostać zmodernizowany, aby spełniać wymogi ustawy o Bezpieczeństwie Imprez Masowych z 31 sierpnia 2011 roku i rozporządzenia MSWiA z 10 stycznia 2011 roku o sposobie utrwalania przebiegu imprezy masowej.

- Dzięki tym inwestycjom nasz stadion będzie bardziej bezpieczny. Nowoczesne kamery, w które został wyposażony obiekt są w stanie zarejestrować detale  obrazu nawet z odległości 160 metrów. W praktyce oznacza to, że zobaczymy nawet pieprzyk na twarzy pseudokibica, który będzie zakłócał porządek w czasie meczu. Ponadto nagrany materiał będzie tak dobrej jakości, że policja będzie go mogła wykorzystać w czasie śledztwa.  Mam nadzieję, że do takich sytuacji nie dojdzie, a fani ,,Niebieskich" odwiedzający nasz stadion skupią się na pozytywnym dopingowaniu swojej ulubionej drużyny - tłumaczy kierownik ds. bezpieczeństwa Ruchu Krzysztof Hermanowicz.

System obejmuje kasy biletowe, wszystkie wejścia na stadion, parkingi, drogi ewakuacyjne i dla służb ratowniczych, wszystkie sektory oraz płytę główną boiska. Centrum zarządzania, w którym w trakcie meczów rozgrywanych przy Cichej pracować będą 3 osoby, znajduje się na trybunie głównej stadionu. Modernizacja systemu sfinansowana przez Urząd Miasta w Chorzowie kosztowała prawie pół miliona złotych.


źródło: Ruch Chorzów