DODAJ

Nowe osiedle Optima w Gdańsku z dopłatą MdM

Mieszkania i domy / Gdańsk
Nowe osiedle Optima w
Kajtman
2016-06-06 16:03:47
Spółka Inpro wprowadziła do sprzedaży pierwsze trzy budynki w ramach nowego osiedla Optima w Gdańsku Jasieniu. Wszystkie mieszkania kwalifikują się do rządowego programu „Mieszkanie dla Młodych”. Termin ukończenia pierwszych 100 mieszkań, przewidziany jest na październik 2017 roku. Na terenie osiedla przewidziano tereny rekreacyjne oraz budynki z powierzchnią handlową.

Inpro SA rozpoczyna sprzedaż mieszkań w ramach osiedla Optima, zlokalizowanego przy ul. Stężyckiej w Gdańsku Jasieniu. Nowa inwestycja znajduje się w odległości 1,9 km od centrum handlowego Fashion House oraz 1,7 km od wjazdu na trójmiejską obwodnicę, która umożliwi przyszłym mieszkańcom dotarcie do centrum Gdańska w ciągu 15 minut. Okolica bogata jest w ścieżki rowerowe i tereny rekreacyjne.

Osiedle Optima składać się będzie z cztero- i pięciokondygnacyjnych budynków, z przestronnymi i oszklonymi balkonami. Mieszkania na parterze będą posiadały duże przynależne ogródki. W ramach osiedla powstaną tereny zielone z małą architekturą, duży plac zabaw, hala garażowa i parkingi naziemne. W dalszych etapach planowana jest budowa boiska wielofunkcyjnego i części usługowej. Inwestycja będzie częściowo ogrodzona.

Wszystkie mieszkania zaprojektowano z myślą o wygodzie przyszłych lokatorów. Sposób rozmieszczenia poszczególnych pomieszczeń pozwoli na maksymalne wykorzystanie przestrzeni i odpowiednie dostosowanie do potrzeb każdej rodziny. Dla komfortu mieszkańców zaprojektowano komórki lokatorskie, a w każdej klatce znajdą się windy.

Mieszkania na osiedlu Optima kwalifikują się do programu MdM, ich ceny zaczynają się od 4.428 zł brutto za mkw. Wielkość mieszkań wynosi od 31,06 mkw. do 67,10 mkw. Prace budowlane rozpoczęły się już w kwietniu br. W ramach pierwszych trzech budynków inwestycji powstanie 100 mieszkań, których zakończenie budowy planowane jest na koniec października 2017 r.