DODAJ

Pierwszy etap Osiedla Franciszkańskiego zakończony

Mieszkania i domy / Katowice
Pierwszy etap Osiedla Franciszkańskiego
graviteo
2015-06-12 14:38:31

Pierwszy budynek na Osiedlu Franciszkańskim jest już gotowy. Wkrótce nastąpi przekazanie kluczy właścicielom, a katowicka Ligota zdobędzie nowych mieszkańców. Jednak to dopiero początek. TDJ Estate, spółka odpowiedzialna za realizację inwestycji, inicjuje prace nad drugim etapem projektu i przedstawia jego szczegóły.


 


Osiedle Franciszkańskie jest zlokalizowane przy ul. Kijowskiej w katowickiej Ligocie. Projekt obejmuje budynki mieszkalne wraz z infrastrukturą handlowo-usługową. W ciągu trzynastu miesięcy od startu prac budowlanych, sprzedanych zostało 93 z 95 oferowanych mieszkań.


 


- Pierwszy etap realizacji Osiedla Franciszkańskiego dobiegł końca. Otrzymaliśmy już pozwolenie na użytkowanie budynku i wkrótce przekażemy klucze pierwszym mieszkańcom. Cieszymy się, że tak wiele osób nam zaufało i wybrało swoje ,,M" w katowickiej Ligocie. To pozytywny sygnał dla nas jako inwestora, ale wierzymy, że również dla dzielnicy, której społeczność powiększy się o kilkadziesiąt nowych rodzin - mówi Maciej Wójcik, Prezes Zarządu TDJ Estate.


 


Prace związane z pierwszym etapem inwestycji zostały zakończone pod koniec maja br. Deweloper uzyskał pozwolenie na budowę kolejnych budynków. Druga faza projektu ruszy w drugiej połowie czerwca.


 


W ramach drugiego etapu realizacji Osiedla Franciszkańskiego powstaną dwa budynki. Każdy będzie składał się z dwóch sześciokondygnacyjnych segmentów, w których łącznie znajdą się 192 mieszkania. Powierzchnia oferowanych lokali wyniesie od 27 do 95 mkw. Nowa oferta obejmie kawalerki, lokale dwu-, trzy- oraz czteropokojowe. Większość z nich będzie można nabyć korzystając z rządowego programu ,,Mieszkanie dla Młodych".


 


- Biorąc pod uwagę duże, i wciąż rosnące, zainteresowanie mieszkaniami na Osiedlu Franciszkańskim, postanowiliśmy przyspieszyć realizację kolejnych budynków. W drugiej połowie czerwca rozpoczną się prace na terenie budowy. Od 8 czerwca z kolei ruszyła sprzedaż nowo oferowanych lokali. Sukces pierwszego etapu przyniósł nam nie tylko satysfakcję, ale przede wszystkim cenne doświadczenia, dzięki którym możemy z energią i optymizmem kontynuować dotychczasowe działania - dodaje Maciej Wójcik.