A4 Katowice-Kraków przygotowana do Euro 2012

A4 Katowice-Kraków przygotowana do Euro 2012

śląskie
graviteo
REKLAMA

Tydzień przed rozpoczęciem mistrzostw, na A4 Katowice-Kraków zlikwidowano utrudnienia wynikające z modernizacji wiaduktów: przed terminem został zakończony remontu wiaduktu w Mysłowicach, a na remontowanym wiadukcie Węzła Chrzanów przywrócono obustronny ruch.

 

Prace związane z poszerzaniem placu poboru opłat w Mysłowicach oraz przy modernizacji wiaduktu w pobliżu Balic, gdzie zachowano po dwa pasy ruchu, będą tak prowadzone, aby ich skutki nie były odczuwalne dla użytkowników autostrady.

- Autostrada A4 jest jednym z głównych szlaków komunikacyjnych, którym kibice będą podróżować na mecze rozgrywane we Wrocławiu oraz na Ukrainie. Mając na względzie możliwy wzrost natężenia ruchu w tym okresie, dołożyliśmy wszelkich starań, aby na A4 Katowice-Kraków zachować płynność ruchu i zapewnić podróżnym komfort jazdy - mówi Rafał Czechowski, rzecznik prasowy Stalexport Autostrada Małopolska S.A.

REKLAMA

Trwający od ponad półtora roku remont wiaduktu w Mysłowicach został zakończony cztery miesiące przed terminem. Kilkudziesięcioletni, najdłuższy - 270-metrowy - wiadukt na A4 Katowice-Kraków, przeszedł gruntowny remont. Obiekt oddano ponownie do użytku po modernizacji barier betonowych, podpór, dylatacji, chodników oraz wymianie nawierzchni.

Wiadukt w Mysłowicach to 47 wyremontowany tego typu obiekt na koncesyjnym odcinku A4 spośród wszystkich 53 przeznaczonych do modernizacji. Remont pozostałych sześciu mostów zakończy się jeszcze w tym roku.

Wymagający do tej pory poprowadzenia objazdu przez A4, trwający remont wiaduktu w Chrzanowie zostanie w czerwcu zreorganizowany w ten sposób, że kierowcy podróżujący pomiędzy Chrzanowem a Trzebiną drogą krajową nr 79 będą mogli korzystać z wiaduktu w obu kierunkach. Na ten czas zlikwidowany został objazd wymagający zawracania na autostradzie. Na początku lipca wiadukt zostanie ponownie zamknięty.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA