Wymiana fragmentu nawierzchni jezdni na A4 Katowice-Kraków

Wymiana fragmentu nawierzchni jezdni na A4 Katowice-Kraków

śląskie
REKLAMA

Dzisiaj około godziny 18 na bezpłatnym fragmencie koncesyjnego odcinka autostrady A4 Katowice-Kraków rozpoczną się prace związane z wymianą nawierzchni jezdni na odcinku ponad 3 km. Prace będą prowadzone pomiędzy węzłami Murckowska (skrzyżowanie A4 z drogą krajową nr 86) i Mysłowice, na jezdni w kierunku Krakowa. Na czas trwania prac wprowadzone zostaną tymczasowe zmiany w organizacji ruchu. Zakończenie robót zaplanowano na 30 czerwca br.

 

– Na bezpłatnym odcinku autostrady, w okolicy Węzła Murckowska, natężenie ruch pojazdów w szczytowych momentach bywa nawet trzykrotnie większe, niż na pozostałej części koncesyjnego odcinka autostrady A4. Po około dziewięciu latach tak intensywnej eksploatacji tego fragmentu, nawierzchnia jezdni wymaga wymiany – mówi Rafał Czechowski, rzecznik prasowy Stalexport Autostrada Małopolska S.A.


W związku z planowanymi pracami zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu:

REKLAMA

pojazdy podróżujące w kierunku Katowic będą poruszać się dwoma zwężonymi pasami, na których będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 80 km/h,

pojazdy jadące autostradą A4 w kierunku Krakowa będą poruszać się jednym pasem ruchu, przekierowanym na przeciwległą jezdnię. W miejscu zwężenia jezdni (z dwóch pasów do jednego) zostanie wprowadzone ograniczenie prędkości do 60 km/h, natomiast na całej długości zwężonego odcinka będzie obowiązywało ograniczenie do 80 km/h,

pojazdy zjeżdżające z DK 86 na Węźle Murckowska i jadące w kierunku Krakowa będą poruszały się jednym, lewym lub prawym (naprzemiennie, w zależności od postępu prac) pasem ruchu, przy ograniczeniu prędkości do 80 km/h.


O zmianach w organizacji ruchu Stalexport Autostrada Małopolska S.A. na bieżąco informuje kierowców na stronie internetowej oraz w serwisie Twitter. Wszelkie prace związane z wymianą nawierzchni zostaną tak przeprowadzone, aby ich skutki były jak najmniej odczuwalne dla użytkowników autostrady.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA