Stalexport Autostrada Małopolska S.A. uruchomiła bramki samoobsługowe na Placach Poboru Opłat w Mysłowicach i Balicach

Stalexport Autostrada Małopolska S.A. uruchomiła bramki samoobsługowe na Placach Poboru Opłat w Mysłowicach i Balicach

śląskie/małopolskie
REKLAMA
Stalexport Autostrada Małopolska S.A. (SAM S.A.) uruchomiła na Placach Poboru Opłat (PPO) w Mysłowicach i Balicach bramki samoobsługowe. Umożliwiają one sprawne, bezgotówkowe rozliczanie się za przejazd autostradą, bez pomocy inkasenta. Wprowadzenie pasów automatycznych to efekt przeprowadzonej na A4 Katowice-Kraków wymiany urządzeń poboru opłat, będącej częścią kompleksowego programu zwiększania przepustowości PPO.
Pasy samoobsługowe na PPO Mysłowice i Balice funkcjonują w obu kierunkach (jeden w stronę Katowic oraz jeden w kier. Krakowa). Są to skrajne, lewe pasy, zlokalizowane najbliżej osi jezdni.
Korzystając z pasów samoobsługowych można dokonać płatności wyłącznie w formie elektronicznej – przy użyciu karty bankowej, paliwowej, flotowej, a w przyszłości KartA4. Na bramkach automatycznych nie ma możliwości zapłacenia gotówką. Chcąc bezgotówkowo dokonać płatności należy zatrzymać się przy automacie poboru opłat, odczytać z monitora kwotę do zapłaty (kwota ta odpowiadać będzie stawce za przejazd dla danej kategorii pojazdu, którą system rozpozna automatycznie), wsunąć kartę do czytnika lub zbliżyć ją do czytnika zbliżeniowego, a następnie wprowadzić PIN (jeśli jest wymagany) oraz odebrać paragon wydrukowany przez automat. Szlaban wyjazdowy otworzy się dopiero po jego odbiorze.
REKLAMA
– Bramki samoobsługowe przeznaczone są dla kierowców, którzy preferują wygodny i szybki sposób dokonywania płatności w formie bezgotówkowej. Od lutego br., od kiedy uruchomiliśmy możliwość rozliczania się za przejazd koncesyjnym odcinkiem A4 przy użyciu kart flotowych i paliwowych, forma ta cieszy się coraz większą popularnością. Już niebawem udostępnimy kolejną, najszybszą z dotychczas dostępnych na A4 Katowice-Kraków form płatności, w postaci karty zbliżeniowej pod nazwą KartA4. Kartą tą, dedykowaną w szczególności kierowcom regularnie podróżującym naszą autostradą, również będzie można posługiwać się na bramkach automatycznych – mówi Rafał Czechowski, rzecznik prasowy Stalexport Autostrada Małopolska S.A.
Wymiana urządzeń poboru opłat to część kompleksowego programu zwiększania przepustowości Placów Poboru Opłat na A4 Katowice-Kraków. Oprócz wymiany sprzętu Stalexport Autostrada Małopolska S.A. poszerzył PPO Mysłowice oraz Balice o cztery dodatkowe pasy ruchu ze stanowiskami do obsługi pojazdów (po dwa w każdym kierunku). Koszt wymiany urządzeń poboru opłat to ponad 25 mln zł.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA