Stalexport Autostrada Małopolska S.A. rozpoczyna wymianę urządzeń poboru opłat w Balicach

Stalexport Autostrada Małopolska S.A. rozpoczyna wymianę urządzeń poboru opłat w Balicach

małopolskie
graviteo
REKLAMA

Na A4 Katowice-Kraków trwa wymiana urządzeń poboru opłat, która umożliwi wprowadzenie nowych metod płatności za przejazd koncesyjnym odcinkiem autostrady. Obecnie nowe urządzenia instalowane są na Placu Poboru Opłat (PPO) w Mysłowicach, natomiast już jutro prace w tym zakresie rozpoczną się w Balicach.

Wymiana urządzeń poboru opłat to ostatni etap kompleksowego programu zwiększania przepustowości PPO realizowanego przez Stalexport Autostrada Małopolska S.A. (SAM S.A.), zarządcę A4 Katowice-Kraków. Zakończenie pierwszej fazy wymiany urządzeń, która umożliwi wprowadzenie nowych metod płatności m.in. przy użyciu kart zbliżeniowych, flotowych, paliwowych, zaplanowano na koniec czerwca 2014 r. Inwestycja ta realizowana jest z własnych środków SAM S.A. 


Od 13 listopada br. prace związane z instalacją nowych urządzeń na Placu Poboru Opłat w Balicach będą prowadzone na dwóch dobudowanych w tym roku pasach (obecnie wyłączonych z ruchu), po jednym w kierunku Katowic oraz Krakowa. Ze względu na lokalizację planowanych robót, ich przebieg nie wpłynie na płynność przejazdu przez PPO, a dotychczas czynne stanowiska do obsługi pojazdów, będą nadal funkcjonować. Montaż nowych urządzeń potrwa do 14 grudnia br.

REKLAMA


Przez blisko miesiąc dwa nowo wybudowane pasy, na których będą instalowane urządzenia, zostaną oddzielone od pozostałych betonowymi barierami. Na czas montażu barier, w celu zabezpieczenia prac, nastąpi tymczasowe wyłączenie sąsiednich pasów. Prace w tym zakresie będą prowadzone w godzinach nocnych, stąd koncesjonariusz nie przewiduje ograniczenia przepustowości PPO.


Wszelkie prace związane z realizacją projektu zwiększania przepustowości Placów Poboru Opłat prowadzone są tak, aby ich skutki były jak najmniej odczuwalne dla użytkowników autostrady. Terminy lub zakres tymczasowej organizacji ruchu mogą ulec niewielkim zmianom w zależności od postępu prac.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA