Zmiany organizacji ruchu w związku z rozbudową Węzła Mysłowice na A4 Katowice-Kraków

Zmiany organizacji ruchu w związku z rozbudową Węzła Mysłowice na A4 Katowice-Kraków

śląskie
REKLAMA
Od 9 września br. trwa rozbudowa Węzła Mysłowice znajdującego się w śląskiej części autostrady A4 Katowice-Kraków. Inwestycja ta umożliwi skomunikowanie południowych dzielnic Mysłowic z autostradą A4 w obu jej kierunkach. W związku z postępem prac, 30 września br. zostaną wprowadzone zmiany w tymczasowej organizacji ruchu, która obowiązywać będzie do połowy grudnia 2015 r.
Od środy (30 września) zamknięta będzie łącznica relacji Mysłowice-Katowice. Kierowcy jadący od strony centrum Mysłowic w kierunku Katowic będą kierowani objazdem prowadzącym przez Węzeł Brzęczkowice. Chcąc udać się w kierunku Katowic, kierowcy będą wjeżdżać na Węźle Mysłowice na A4 w kierunku Krakowa, a po przejechaniu ok. 3 km, na Węźle Brzęczkowice zjeżdżać na S1/E75 (kierunek Łódź/Warszawa), a następnie z powrotem na A4 w kierunku Katowic.
Ponadto na ul. Obrzeżnej Zachodniej nastąpi zwężenie jezdni do jednego pasa ruchu dla obu kierunków jazdy. Kierowcy podróżujący od strony centrum Mysłowic, z powodu zamknięcia części jezdni zachodniej, będą przekierowywani na jezdnię przeciwległą (wschodnią).
Do godzin nocnych 29 września prowadzone będą prace przygotowawcze związane z wprowadzeniem powyższej zmiany organizacji ruchu. Będą one polegać przede wszystkim na likwidacji zwężenia łącznicy relacji Kraków-Mysłowice oraz zwężenia wschodniej jezdni ul. Obrzeżnej Zachodniej.
REKLAMA
Niezmienna zostanie natomiast tymczasowa organizacja ruchu na A4 Katowice-Kraków w rejonie Węzła Mysłowice (km 346 + 859). Na jezdniach w kierunku Katowic oraz Krakowa, na odcinku około 2,4 km, nadal wyłączone są lewe (służące do szybszej jazdy) pasy ruchu. Na tym obszarze ruch odbywa się zawężonymi pasami ruchu (pasem prawym oraz awaryjnym) z ograniczeniem prędkości do 80 km/h. Przewiduje się, że powyższa organizacja ruchu będzie obowiązywała do połowy listopada 2015 r.
Rozbudowa Węzła Mysłowice potrwa do końca trzeciego kwartału 2016 r. Po jej zakończeniu na Węźle Mysłowice możliwe będzie poruszanie się we wszystkich kierunkach jazdy. Koszt inwestycji to 14,4 mln zł netto.
O zmianach w organizacji ruchu Stalexport Autostrada Małopolska S.A. na bieżąco informuje kierowców na stronie internetowej (www.autostrada-a4.pl) oraz w serwisie Twitter (www.twitter.com/A4KatKra). Wszelkie prace związane z rozbudową Węzła Mysłowice zostaną tak przeprowadzone, aby ich skutki były jak najmniej odczuwalne dla użytkowników autostrady.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA