Rusza rozbudowa Węzła Mysłowice na A4 Katowice-Kraków

Rusza rozbudowa Węzła Mysłowice na A4 Katowice-Kraków

śląskie
REKLAMA
Stalexport Autostrada Małopolska S.A. przystępuje do rozbudowy Węzła Mysłowice znajdującego się w śląskiej części autostrady A4 Katowice-Kraków. Kosztem 14,4 mln zł netto do końca trzeciego kwartału 2016 r., na Węźle Mysłowice możliwe będzie poruszanie się we wszystkich kierunkach jazdy. Prace budowlane przy rozbudowie węzła rozpoczną się 9 września br.
Obecnie Węzeł Mysłowice umożliwia zjazd z autostrady A4 z kierunku Katowic na ul. Obrzeżną Zachodnią jedynie w kierunku północnym, jak również zjazd z autostrady A4 z kierunku Krakowa na ul. Obrzeżną Zachodnią tylko w kierunku północnych Mysłowic. Ponadto korzystając z węzła można wjechać na autostradę jadąc z Mysłowic północnych w kierunku Katowic i Krakowa. Dzięki inwestycji, po północnej stronie autostrady zostanie wybudowane rondo, natomiast po południowej stronie autostrady powstanie skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. Umożliwi to zjazd z autostrady z kierunku Krakowa i Katowic do dzielnic południowych Mysłowic, jak również wjazd na autostradę z tych dzielnic w kierunku Krakowa i Katowic.
Na czas trwania prac wprowadzone zostaną tymczasowe zmiany w organizacji ruchu. Od 9 września do około połowy listopada br., w rejonie Węzła Mysłowice (km 346 + 859), na jezdni w kierunku Krakowa, na odcinku około 2,4 km, zostanie wyłączony lewy (służący do szybszej jazdy) pas ruchu. W tym czasie ruch będzie odbywał się dwoma zawężonymi pasami ruchu (pasem prawym oraz awaryjnym) z ograniczeniem prędkości do 80 km/h.
Do 9 września w rejonie Węzła Mysłowice, na jezdni w kierunku Krakowa prowadzone będą prace przygotowawcze, polegające na instalacji oznakowania niezbędnego do wprowadzenia powyższej zmiany organizacji ruchu. W tym czasie na jezdni w kierunku Krakowa spodziewać się można tymczasowych zawężeń do jednego pasa ruchu, jak i ograniczenia prędkości do 80 km/h. Ponadto w połowie września zostanie wprowadzona, podobna do opisanej powyżej, tymczasowa zmiana w organizacji ruchu na autostradzie na jezdni w kierunku Katowic.
REKLAMA
Z kolei późnym wieczorem 11 września rozpoczną się prace przygotowawcze związane ze zmianą organizacji ruchu na ul. Obrzeżnej Zachodniej w Mysłowicach oraz łącznicach Węzła Mysłowice po północnej stronie autostrady.
Od 14 września organizacja ruchu na ww. jezdniach będzie następująca:a) na ul. Obrzeżnej Zachodniej zamknięte zostaną prawe pasy ruchu na obu jezdniachb) na łącznicy relacji Kraków – Mysłowice na końcowym jej odcinku zamknięty zostanie prawy pas ruchu c) na łącznicy relacji Mysłowice – Katowice na jej początkowym odcinku zamknięty zostanie lewy pas ruchu. 
O zmianach w organizacji ruchu Stalexport Autostrada Małopolska S.A. na bieżąco informuje kierowców na stronie internetowej (www.autostrada-a4.pl) oraz w serwisie Twitter (www.twitter.com/A4KatKra). Wszelkie prace związane z rozbudową Węzła Mysłowice zostaną tak przeprowadzone, aby ich skutki były jak najmniej odczuwalne dla użytkowników autostrady.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA