DODAJ

Kredytowe poszukiwanie mieszkania

Kraków
Kredytowe poszukiwanie mieszkania
ksawery78
2013-11-05 19:05:17

Zdecydowana większość osób planujących zakup mieszkania nie dysponuje środkami finansowymi równymi wartości nabywanego lokum. Zazwyczaj konieczne jest zaciągniecie kredytu na ten cel.

Potencjalni klienci banków mogą samodzielnie zmagać się z ogromem niezbędnych do spełnienia formalności albo skorzystać z usług doświadczonych doradców kredytowych. Alternatywą dla żmudnych poszukiwań sprawdzonych firm jest zainicjowanie współpracy z doradcami kredytowymi powiązanymi z konkretnym deweloperem. Wybór takiej opcji niesie za sobą wiele udogodnień dla klientów – przede wszystkim bezpieczeństwo transakcji oraz oszczędność czasu i pieniędzy. Podmioty doradcze współpracujące z deweloperem mogą znacząco ułatwić procedury bankowe, skracając czas oczekiwania na uzyskanie środków finansowych, a dzięki gruntownej znajomości inwestycji zapewnią płynny przebieg dokumentacji oraz zagwarantują adekwatność wymaganych zaświadczeń i formularzy.


 


Obecna sytuacja na rynku nieruchomości sprawia, że sprzedający coraz chętniej angażują pośrednika kredytowego. Kompleksowość świadczonych usług przyciąga klientów starających się o przyznanie kredytu hipotecznego, a możliwość skorzystania z pomocy sprawdzonych podmiotów znacząco zwiększa konkurencyjność danej firmy deweloperskiej. Doradztwo finansowe oferowane w ramach pakietu usług świadczonych przez dewelopera jest odpowiedzią na aktualne zapotrzebowanie. Profesjonalne przygotowanie merytoryczne doradców i wysoka skuteczność na każdym etapie współpracy gwarantuje szybką realizację transakcji i krótki czas oczekiwania na finalne podpisanie umowy notarialnej. Doradcy kredytowi współpracujący z deweloperem posiadają już część wymaganych dokumentów oraz doskonale orientują się w kwestii dodatkowych zaświadczeń urzędowych, kwestionariuszy i druków.


 


Wiarygodność doradców kredytowych poparta doświadczeniem w branży oraz znajomością rynku pierwotnego i dynamiki zmian zachodzących w jego obrębie sprawia, że coraz większa liczba nabywców mieszkań korzysta z pomocy pośredników finansowych poleconych przez daną spółkę. Ponadto, korzyści z tego typu współpracy odczuwalne są zarówno przez deweloperów, jak i doradców, a wysoka jakość świadczonych usług dodatkowo wpływa na reputację współpracujących podmiotów.Ważnym atutem korzystania z pomocy doradców kredytowych powiązanych z deweloperami jest bezpłatność usług. Darmowe, profesjonalne doradztwo kredytowe znacząco zwiększa grono potencjalnych klientów starających się o kredyt na mieszkanie. Do doradców trafia część prowizji pobieranej przez bank, dzięki czemu prywatni inwestorzy nie ponoszą dodatkowych kosztów.


 


Kooperacja sektora nieruchomości i doradztwa finansowego umożliwia poszczególnym firmom przetrwanie na rynku, a ich klientom zapewnia kompleksową obsługę. Bowiem osoby planujące zakup mieszkania zazwyczaj w pierwszej kolejności gromadzą informacje na temat możliwości sfinansowania nieruchomości. Wyjście naprzeciw potrzebom potencjalnych nabywców przyciąga klientów, kształtuje pozytywny wizerunek firmy i umacnia jej pozycję w branży. Natomiast prywatni inwestorzy mogą liczyć na przyspieszenie procesu kupna – sprzedaży mieszkania, ale także na pomoc w indywidualnym doborze optymalnej oferty bankowej uwzględniającej możliwości i ograniczenia finansowe klientów. Obecność profesjonalnego doradcy na każdym etapie procesu kredytowego  wpływa na znaczącą oszczędność czasu i energii niezbędnej do kompletowania dokumentacji oraz spełniania zawiłych wymogów formalnych.


 


Doradcy kredytowi współpracujący z deweloperem to partnerzy godni zaufania, sprawdzenie przez polecające je spółki. Skuteczne i w pełni profesjonalne działanie, gruntowna znajomość przepisów, przygotowanie merytoryczne i doświadczenie w branży sprawia, że osoby starające się o kredyt mogą bez obaw korzystać z pomocy tego typu pośredników finansowych. Zyskają nie tylko profesjonalną obsługę; mogą również liczyć na znaczną oszczędność czasu i pieniędzy.


 


Sytuacja na rynku nieruchomości ulega nieustannym przemianom wymagającym od firm deweloperskich dostosowania proponowanych ofert do oczekiwań klientów. Możliwość skorzystania z darmowych usług doradcy kredytowego współpracującego z deweloperem jest korzystne nie tylko dla partnerów biznesowych, ale przede wszystkim dla potencjalnych nabywców mieszkań zyskujących kompleksową obsługę na każdym etapie zakupu mieszkania – począwszy od wyboru optymalnej oferty bankowej, a skończywszy na podpisaniu umowy notarialnej.