DODAJ

Nowe osiedla przyciągają mieszkańców

Mieszkania i domy / Lublin
Nowe osiedla przyciągają mieszkańców
Kajtman
2015-05-22 11:32:50

W północnej części Lublina, na terenach, które jeszcze kilka lat temu były niezagospodarowane, powstają obecnie jedne z najnowocześniejszych osiedli w mieście. Deweloperzy przekonują kupujących rzadkim połączeniem – dobrej ceny z wysoką jakością.


 


W największych i najstarszych dzielnicach Lublina, takich jak Czechów, LSM i Czuby, zaczyna brakować działek odpowiednich pod nowe inwestycje mieszkaniowe. Deweloperzy zagospodarowują więc inne tereny, będące do niedawna tylko nieużytkami. Powstają w ten sposób zupełnie nowe osiedla mieszkaniowe, często wraz nowoczesną infrastrukturą drogową, co jest niewątpliwym atutem.


 


Przykładem jest nowa część dzielnicy Ponikwoda, powstająca pomiędzy ul. Węglarza a ul. Dożynkową. Dojazd samochodem z tej części miasta do centrum zajmuje zaledwie od kilku do kilkunastu minut. – To duża zaleta tej dzielnicy w porównaniu z nowymi osiedlami, budowanymi na południowych krańcach miasta. Ponadto Ponikwoda jest cały czas terenem pełnym zieleni, a zarazem w bliskim sąsiedztwie tutejszych osiedli mieszkaniowych znajduje się wiele sklepów, galeria handlowa z kinem i kilka dużych placówek medycznych – mówi Marcin Rogowski z biura nieruchomości HomePlace w Lublinie.


 


Komfort mieszkania na osiedlach takich, jak nasz Nowy Początek przy ul. Strzeszewskiego 13 i 15, jest porównywalny do tego, co oferują nowe budynki mieszkaniowe powstające w ścisłym centrum miasta. Jednak w przeciwieństwie do nich, mieszkania przy ul. Strzeszewskiego nie są lokalami z najwyższej półki cenowej. Ich zaletą jest zatem jakość za bardzo przystępną cenę – mówi Jakub Bujalski z lubelskiego Biura Sprzedaży inwestycji Grupy Napollo (wcześniej NAP Invest Group), inwestora osiedla Nowy Początek.


 


Cena nie kłóci się zatem z wysoką jakością, a jest to możliwe i dlatego, że działki inwestycyjne na Ponikwodzie są odpowiednio tańsze niż te w centrum. – Możemy więc zapewnić w atrakcyjnej cenie mieszkania w nowoczesnych, doskonale zaprojektowanych budynkach, wykonanych z wysokiej klasy materiałów z windami, parkingiem podziemnym, własnym terenem zielonym i placem zabaw – dodaje Bujalski.


 


Obok atrakcyjnej oferty, deweloperzy nowych osiedli dbają również o komfort klienta przy obsłudze sprzedaży. – Wiedząc, że nowe osiedla najczęściej wybierają osoby młode, aktywne zawodowo, postanowiliśmy otworzyć nasze biuro sprzedaży również w soboty – podkreśla Jakub Bujalski z Grupy Napollo.


 


Zakup nieruchomości w północnej części miasta może się okazać w dłuższej perspektywie dobrą inwestycją, bo dzielnica będzie się rozwijać. – Ponikwoda z czasem może jeszcze zyskać na atrakcyjności. Wpłyną na to planowane inwestycje, takie jak budowa centrum handlowego Ikea w rejonie al. Spółdzielczości Pracy oraz rozwój Lubelskiego Rynku Hurtowego w pobliskiej Elizówce. Dla osób, które znajdą zatrudnienie w tych obiektach, dzielnica stanie się dogodnym miejscem do zamieszkania, zapewniającym dobry dojazd do pracy – mówi Marcin Rogowski. – Już teraz osoby dojeżdżające do pracy z północnej części Lublina, są zainteresowane ofertą mieszkań w tej okolicy.