DODAJ

Wikana: Kredyt na Sky House został spłacony

Mieszkania i domy / Lublin
Wikana: Kredyt na Sky
Kajtman
2014-06-12 11:08:36

Grupa Wikana spłaciła kredyt zaciągnięty na realizację budynku Sky House, który powstaje w Lublinie u zbiegu ul. Jana Pawła II i Granitowej. To ułatwi przekazywanie mieszkań nowym właścicielom.


 


Realizacja inwestycji pod nazwą Sky House weszła w ostatnią fazę i rozpoczęliśmy już przygotowania do wystąpienia o pozwolenie na użytkowanie budynku. W związku z tym spółka dokonała wcześniejszej i ostatecznej spłaty kredytu w wysokości 10 mln 700 tys. zł zaciągniętego w Raiffeisen Bank Polska S.A. – informuje Sławomir Horbaczewski, prezes zarządu Wikana S.A.


 


Sky House to inwestycja realizowana przez Wikana S.A. w Lublinie, na osiedlu Poręba. Ośmiokondygnacyjny budynek składa się z mieszkań o powierzchni od 35 do 122 mkw. Na tle innych inwestycji wyróżnia się m.in. nowoczesną formą architektoniczną. Kredyt na realizację Sky House został zaciągnięty w ubiegłym roku. Umowę kredytową z bankiem zawarła jedna ze spółek należących do grupy Wikana S.A.


 


Podjęta przez grupę decyzja o odpowiednio wcześniejszej spłacie tych zobowiązań, świadczy o dobrej kondycji finansowej spółki. Ma także inny, praktyczny aspekt. Dzięki niej, procedura przekazywania sprzedanych mieszkań właścicielom, będzie o wiele prostsza.


 


Obecnie na inwestycji trwają ostatnie prace wykończeniowe. Przewidujemy, że w trzecim kwartale tego roku uzyskamy pozwolenie na użytkowanie. Wówczas dzięki temu, że kredyt został spłacony, będziemy mogli przekazywać mieszkania właścicielom bez występowania każdorazowo do banku o zaświadczenie o bezobciążeniowym wyodrębnieniu lokalu. Zamiast tego skierujemy wniosek do sądu wieczystoksięgowego o zwolnienie całej nieruchomości z obciążenia – tłumaczy Sławomir Horbaczewski.