[Lublin] Niemiecki inwestor w Lublinie

[Lublin] Niemiecki inwestor w Lublinie

REKLAMA

Niemiecka firma ABM Greiffenberger, specjalizująca się w produkcji silników elektrycznych i skrzyń biegów, otworzy nowy zakład w Lublinie. Firma podpisała już umowę najmu powierzchni produkcyjno-magazynowej oraz biurowej w kompleksie Wikana Biznes Park. Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield koordynowała całość procesu negocjacyjnego.

 

„Jestem przekonany, że ta inwestycja przyczyni się do rozwoju gospodarczego miasta i regionu. Firma ABM Greiffenberger jest renomowanym dostawcą innowacyjnych rozwiązań dla firm z różnych sektorów. Cieszymy się, że zdecydowała się na ulokowanie swojego zakładu w naszym mieście. Na terenie Podstrefy Lublin Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK Mielec pozostaje wciąż 60 ha wolnych gruntów. Konsekwentnie zwiększamy wydatki na inwestycje infrastrukturalne, co powinno przyciągnąć kolejnych inwestorów” – powiedział dr Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

 

ABM Greiffenberger to jeden z wiodących na świecie dostawców zaawansowanych technologicznie rozwiązań w zakresie techniki napędowej, produkujący rocznie ok. 300.000 układów napędowych. Obecnie dysponuje trzema zakładami produkcyjnymi oraz ma spółki zależne i partnerów we wszystkich najważniejszych krajach uprzemysłowionych. ABM Greiffenberger od kilku dziesięcioleci specjalizuje się w zakresie produkcji napędów do podnośników i wózków widłowych. W ostatnich 15 latach koncentruje się na zagadnieniach związanych z technologią środowiskową i wydajnością energetyczną, w tym między innymi e-mobilnością, logistyką magazynowania, rozwiązaniami napędowymi dla instalacji grzewczych na biomasę i systemów przesyłowych dla elektrowni wiatrowych. ABM Greiffenberger wchodzi w skład rodzinnego holdingu przemysłowego Greiffenberger AG, który oferuje na całym świecie rozwiązania w zakresie techniki napędowej, taśm tnących, precyzyjnych taśm stalowych oraz technologii renowacji rurociągów. Firma Greiffenberger AG jest notowana na giełdzie od 1986 r. i zatrudnia ok. 970 osób na całym świecie. Przychody Grupy Greiffenberger w 2012 r. wyniosły 158 mln euro.

 

ABM Greiffenberger planuje zatrudnić w Polsce około 120 osób. Otwarcie zakładu w Lublinie nastąpi pod koniec 2013 r. W Lublinie ABM Greiffenberger zamierza zintegrować ze swoim łańcuchem wartości usługi, które dotychczas były świadczone przez podmioty zewnętrzne, i zlecić nowemu zakładowi realizację wybranych procesów produkcyjnych oraz montaż silników elektrycznych prowadzony obecnie w zakładzie w Plauen.

 

 „Lublin jest dla nas atrakcyjną lokalizacją ze względu na potencjał rozwojowy rynku, wykwalifikowaną kadrę oraz stale poprawiającą się infrastrukturę transportową. Zakład w Lublinie zostanie zintegrowany z naszym globalnym łańcuchem dostaw i wzmocni naszą pozycję renomowanego dostawcy wydajnych i zaawansowanych technologicznie rozwiązań w zakresie techniki napędowej dla wiodących na rynku firm” – powiedział Robert Lackermeier, Dyrektor Wykonawczy ABM Greiffenberger Antriebstechnik GmbH.

 

„Budowa kompleksu Wikana Biznes Park rozpoczęła się w ubiegłym roku. Będzie się on składał z parku logistycznego oraz centrum biurowego o łącznej powierzchni ponad 28.000 mkw. Wikana Biznes Park powstaje zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa” – powiedział Robert Gajor, Prezes Wikana Invest Sp. z o.o.

 

Kompleks Wikana Biznes Park, przy ulicy Grygowej w Lublinie, położony jest w Specjalnej Strefie Ekonomicznej EURO-PARK Mielec, Podstrefa Lublin. Inwestorem jest Wikana Invest Sp. z o.o., spółka zależna Grupy Kapitałowej Wikana S.A., jednego z największych deweloperów działających w południowo-wschodniej Polsce. Firma doradcza Cushman & Wakefield została wyłącznym agentem przy komercjalizacji kompleksu Wikana Biznes Park.

 

„Czynnikami przyciągającymi inwestorów do Lublina są Specjalna Strefa Ekonomiczna, rozwinięte zaplecze naukowo-badawcze oraz bliska odległość do nowopowstałego portu lotniczego w Świdniku” – powiedział Marek Skrzydlak, ekspert z działu powierzchni przemysłowych i magazynowych firmy doradczej Cushman & Wakefield.

 

Dział Project Management firmy Cushman & Wakefield będzie wspierał proces instalacji urządzeń i maszyn firmy ABM Greiffenberger oraz koordynował współpracę najemcy z deweloperem.

Tagi:

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA