Park MLP Lublin został w całości wynajęty

Park MLP Lublin został w całości wynajęty

Lublin
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
MLP Group w pełni skomercjalizowało park logistyczny w Lublinie. W MLP Lublin, oferującym łącznie około 45 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej, funkcjonuje obecnie trzech najemców.
MLP Group zakończyło proces komercjalizacji parku logistycznego w Lublinie. Aktualnie w przygotowaniu oraz w trakcie budowy są hale magazynowe o powierzchni 17,8 tys. mkw. Finalna rozbudowa parku zakończy się w drugim kwartale 2019 r. 
Budowa centrum logistycznego MLP Lublin rozpoczęła się w 2014 r. Pierwszym najemcą była firma ABM Greiffenberger Polska, specjalizująca się w produkcji silników i systemów napędowych. Wynajęła wówczas blisko 10 tys. mkw., by po dwóch latach zwiększyć ją do ponad 16 tys. mkw. Kolejnym podmiotem była Stokrotka, stanowiąca część detaliczną Grupy Kapitałowej Emperia. Początkowo wynajęła około 6 tys. mkw. powierzchni magazynowo-biurowej, również stopniowo zwiększając wynajmowaną powierzchnię aż do około 23,2 tys. mkw. Ostatnio do grona najemców dołączyła firma Turck będąca globalnym partner w dziedzinie rozwiązań dla automatyki przemysłowej, obejmując 6,5 tys. mkw. 
REKLAMA
MLP Lublin jest naszym pierwszym parkiem, który postanowiliśmy wybudować na lokalnym rynku, poza najbardziej popularnymi regionami magazynowymi kraju. Pełne skomercjalizowanie obiektu potwierdza, że są one potrzebne i poszukiwane przez najemców. Kluczem do sukcesu była doskonała lokalizacja, w pobliżu dróg ekspresowych wchodzących w skład obwodnicy Lublina – powiedziała Agnieszka Góźdź, dyrektor Działu Sprzedaży w MLP Group S.A.
Park MLP Lublin jest realizowany na działce o powierzchni 10 hektarów z przeznaczeniem na powierzchnie magazynowe i lekką produkcję. Łączna powierzchnia najmu wynosi ok. 45 tys. mkw. MLP Lublin znajduje się w centrum Lublina przy drogach ekspresowych S12 i S17, które są częścią obwodnicy Lublina. Ważnym aspektem jest to, że MLP Lublin jest objęty Specjalną Strefą Ekonomiczną. Obok parku MLP Lublin znajduje się przystanek autobusowy, dzięki któremu pracownicy mają łatwy dostęp do środków transportu publicznego.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA