DODAJ

WIKANA ma środki na dokończenie SKY HOUSE

Mieszkania i domy / Lublin
WIKANA ma środki na
Kajtman
2013-03-12 13:57:28

Deweloper WIKANA S.A. sprzedał już blisko połowę mieszkań w SKY HOUSE, dziewięciokondygnacyjnym budynku, który powstaje na Porębie, jednej z najbardziej dynamicznie rozwijających się dzielnic Lublina. Co ważne dla przyszłych nabywców, inwestycja ma zapewnione finansowanie. Klucze do SKY HOUSE zostaną oddane jeszcze w tym roku.– Właśnie podpisaliśmy umowę z Raiffeisen Polbank na dokończenie naszej inwestycji. To pokazuje, że jesteśmy inwestorem przewidywalnym i stabilnym. SKY HOUSE jest naszą prestiżową inwestycją i dołożymy wszelkich starań, żeby budynek wpisał się w ciekawy sposób w architekturę Lublina – podkreśla Sylwester Bogacki, prezes WIKANA SA.Nowa inwestycja łączy w sobie zarówno ekologiczne rozwiązania jak i dbałość o architekturę. SKY HOUSE usytuowano przy skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Granitowej. Budynek już na pierwszy rzut oka wyróżnia się formą. O atrakcyjności tej inwestycji decydować będzie także użycie energooszczędnych technologii i ekologicznych rozwiązań.


 


W projekcie przewidziano wiele ciekawych zastosowań m.in. logotermy, czyli urządzenia do decentralnego przygotowania ciepłej wody użytkowej i regulacji temperatury powietrza w pomieszczeniu, windy odzyskujące energię podczas zjazdu, instalacje solarną zasilającą oświetlenie klatek schodowych czy specjalne latarnie, które same magazynują energię słoneczną. Ponadto cały obiekt oświetlany będzie za pomocą żarówek LED.


 


Inwestycję wyróżnia również wysoki standard wykończenia. Na parterze przewidziano szyby antywłamaniowe, tłumiące hałas. Klatki schodowe wykończone zostaną z drewna i kamienia, elewacja pokryta będzie szkłem i stalą nierdzewną. Atutem inwestycji jest również zagospodarowanie terenu, gdzie przewidziano ławki, śmietniki, stojaki na rowery czy kosze na odchody zwierzęce. Bilans powierzchni zielonych zostanie powiększony dzięki zastosowaniu krat trawnikowych na terenie parkingu naziemnego.


 


–  SKY HOUSE to idealne połączenie oryginalnego designu z dbałością o środowisko naturalne. Stanowi świetną propozycję dla osób poszukujących oryginalnej aranżacji przestrzeni, pięknej elewacji, ale również niskich kosztów eksploatacji – mówi Sylwia Szymańska Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu w WIKANA SA.


 


Budynek liczy 9 kondygnacji naziemnych, w których znajdzie się 75 mieszkań o metrażach od 34 do 122 m2. Windy skomunikują poszczególne kondygnacje z podziemną halą garażową, gdzie przewidziano 25 miejsc postojowych oraz komórki lokatorskie przynależne do każdego mieszkania. Miejsca postojowe naziemne są bezpłatne i będą dostępne dla wszystkich mieszkańców budynku.


 


Ceny mieszkań w inwestycji to przedział od 4500 do 5300 zł/m2 brutto.