DODAJ

Ofensywa hoteli ekonomicznych

Polska
Ofensywa hoteli ekonomicznych
Kajtman
2016-03-31 15:41:20
Rynek hotelowy w Polsce przeżywa prawdziwy rozkwit. Wciąż przybywa nowych inwestycji, a wraz z nimi do kraju wchodzą nowe sieci międzynarodowe. To głównie im zawdzięczamy obserwowany w ostatnich latach trend wzrostowy. Szczególnie widoczna jest ekspansja segmentu ekonomicznego, który coraz śmielej wkracza do centrum miast.

Ciekawym zjawiskiem obserwowanym na rynku hotelowym jest to, że hotele dwugwiazdkowe coraz częściej stawiają na pięciogwiazdkowe lokalizacje w śródmieściu. Potwierdza to szereg naszych projektów zrealizowanych wspólnie z B&B Hotels w Polsce oraz w Niemczech, a także aktualnie prowadzona dla tej sieci budowa w Katowicach – mówi Eric Agnello, Dyrektor Generalny RD bud Sp. z o.o. 

W efekcie stajemy się świadkami swego rodzaju rewolucji w branży hotelowej, bowiem znaczna część gości, którzy dotąd nocowali w obiektach pięciogwiazdkowych z uwagi na ich lokalizację, zaczyna korzystać z atrakcyjnych hoteli ekonomicznych. Na Zachodzie taki model cieszy się dużym zainteresowaniem. 

Znakomite położenie to wizytówka hoteli B&B, co w połączeniu z przystępną ceną oraz wysokim standardem jakości oferowanych usług, stanowi o naszej przewadze konkurencyjnej. Zanim jednak zaczniemy czerpać z niej korzyści, każdorazowo musimy zmierzyć się z wyzwaniem, jakie na etapie realizacji stawia przed nami taka lokalizacja, szczególnie, gdy mamy do czynienia z zatłoczonym centrum miasta – zaznacza Beatrice Bouchet, Prezes Zarządu B&B Hotels Polska.

Budowa w sercu miasta to zawsze duże wyzwanie logistyczne, które wystawia wizytówkę Inwestorowi. Świadome tego sieci hotelowe z dużą rozwagą podchodzą do wyboru Generalnego Wykonawcy, szczególnie ceniąc jego doświadczenie i znajomość specyfiki tego typu przedsięwzięć budowlanych. Kwestie wizerunkowe to zaledwie wierzchołek góry lodowej.

Aby prace mogły zostać wykonane w sposób jak najmniej uciążliwy i możliwie najbardziej ekonomiczny, już na samym początku trzeba uwzględnić kwestie dotyczące przede wszystkim organizacji dostaw i zapewnienia bezpieczeństwa publicznego. Dlatego ważna jest współpraca z doświadczoną firmą budowlaną, która będzie w stanie sprostać wyzwaniom, jakie niosą ze sobą tego typu projekty.

Pomimo postępu technicznego i stosowania prefabrykatów, budownictwo wciąż opiera się na tej samej zasadzie – wszelkie materiały czy elementy konstrukcyjne trzeba dowieźć na plac budowy. Zadanie koordynacji tego ruchu spoczywa na Generalnym Wykonawcy. Samochody jeżdżące w dzień i stojące w korkach okazałyby się zawodne i znacznie droższe. Dlatego – szczególnie w przypadku inwestycji usytuowanych w zatłoczonych lokalizacjach jak centra miast – dostawy organizowane są z reguły nocą, by nie powodowały dodatkowych utrudnień komunikacyjnych i nie zakłócały ciągłości prac ekipom budowlanym. Jeżeli choć jeden transport nie dotrze na czas, uruchamia to lawinę problemów. Ich efektem są opóźnienia w przyjętym harmonogramie, które mogą przesunąć w czasie oddanie inwestycji. Kluczem do sukcesu jest zatem sieć sprawdzonych partnerów, którą Generalny Wykonawca – podobnie jak swoje doświadczenie – buduje niekiedy latami na podstawie przeprowadzonych i pozytywnie ocenianych inwestycji – mówi Eric Agnello, Dyrektor Generalny RD bud Sp. z o.o. 

 Wybór sprawdzonej firmy budowlanej jest niezwykle ważny również w kontekście utrzymania bezpieczeństwa publicznego i to nie tylko w zakresie zapobiegania wypadkom, których ryzyko wystąpienia jest dużo wyższe przy wzmożonym ruchu pieszym i kołowym. Generalny Wykonawca musi zadbać o to, by ekipy budowlane oraz użytkownicy centrum nie przeszkadzali sobie wzajemnie. Dlatego też podejmuje w tym celu stosowne działania zapobiegawcze, mające na celu zminimalizowanie zagrożeń i dyskomfortu odczuwanego przez przechodniów, kierowców czy okolicznych mieszkańców – podsumowuje Eric Agnello z firmy RD bud.