B&B Hotels Polska rozpoczyna budowę hotelu w Łodzi

B&B Hotels Polska rozpoczyna budowę hotelu w Łodzi

Łódź
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Trzecia co do wielkości sieć hoteli ekonomicznych w Europie – Grupa B&B Hotels – kontynuuje rozwój w Polsce i startuje z kolejną inwestycją. Nowym członkiem hotelowej rodziny będzie zapowiadany obiekt w Łodzi, który podobnie jak jego bracia w Toruniu, Warszawie i we Wrocławiu, a także ten planowany w Katowicach, wyrośnie w samym centrum miasta. Hotel B&B w Łodzi pierwszych gości przyjmie w ostatnim kwartale 2016 roku. Budowę zrealizuje firma CFE Polska, należąca do belgijskiej Grupy CFE.

 

Nowy hotel sieci B&B powstanie na działce o powierzchni 1600 m2, zlokalizowanej w samym sercu miasta. Klasyczna, subtelna w swej prostocie i elegancji bryła o kubaturze ok. 17 000 tys. m2 wyrośnie przy al. Kościuszki 14, doskonale korespondując ze starą śródmiejską zabudową. Realnych kształtów autorskiej wizji Jolanty Halagardy z pracowni projektowej Arbapol nada firma CFE Polska, której Grupa B&B Hotels powierzyła realizację swojej łódzkiej inwestycji.

 

CFE Polska istnieje na polskim rynku budowlanym od niemal dwudziestu lat. Jako generalny wykonawca, CFE Polska posiada bogate doświadczenie w realizacji projektów mieszkaniowych, handlowo-usługowych oraz hotelarskich, realizowanych przy użyciu nowoczesnych technologii i najwyższej jakości materiałów. Każda inwestycja prowadzona przez CFE Polska spełnia najwyższe wymogi architektoniczno-budowlane, kładąc duży nacisk na kulturę bezpieczeństwa oraz przyciągając uwagę elegancją, niepowtarzalnością realizowanego projektu i wysokim standardem wykonania. Obecnie CFE Polska realizuje m.in. rozbudowę centrum handlowego Promenada w Warszawie, nowoczesny kompleks budynków mieszkalnych „Cztery Oceany” w Gdańsku oraz luksusowe apartamenty „Marina Royale” w Darłówku Zachodnim.

 

– „O wyborze generalnego wykonawcy decydowało doświadczenie oraz analiza kluczowych warunków proponowanej współpracy. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że budowa rusza co pozwoli, aby pierwsi goście mogli zameldować się w hotelu pod koniec 2016 roku” – mówi Beatrice Bouchet, Prezes B&B Hotels Polska. 

REKLAMA

 

Siedmiokondygnacyjny obiekt o powierzchni użytkowej ok. 4000 m2 pomieści 149 komfortowych pokoi o wysokim standardzie, w tym między innymi pokoje dla osób niepełnosprawnych i pokoje rodzinne. Każdy z pokoi zapewni wysoki komfort wyposażenia, nowoczesny wystrój jak również darmowe szybkie bezprzewodowe łącze internetowe. Hotel B&B w Łodzi udostępni również salę konferencyjną o powierzchni 50 m2, wyposażoną w nowoczesny sprzęt multimedialny. W projekcie przewidziane są także podziemne oraz naziemne miejsca parkingowe dla gości hotelowych, które z pewnością będą dużym ułatwieniem dla osób podróżujących samochodem.

 

– „W Polsce przeżywamy rozkwit segmentu ekonomicznego w sektorze hotelarskim. Obserwujemy rozwój segmentu podróży służbowych, również turyści coraz częściej doceniają ofertę hoteli ekonomicznych. W obu grupach na znaczeniu wciąż zyskuje relacja jakości do ceny – nikt nie lubi przepłacać, a jednocześnie nie chce zaniżać oczekiwań i wymagań co do proponowanych standardów. Nasi goście znajdują w hotelach sieci B&B wszystko, czego potrzebują do efektywnej pracy i przyjemnego odpoczynku – dobrze wyposażone pokoje z wygodnym łóżkiem, biurkiem i łazienką, bogaty bufet śniadaniowy, bezpieczny parking i bezpłatny dostęp do szybkiego, bezprzewodowego Internetu, a co istotne, wszystko to w bardzo przystępnej cenie” – wyjaśnia Beatrice Bouchet.

 

Hotel B&B w Łodzi będzie kolejnym tego typu obiektem w Polsce. Po otwarciu dołączy on do uruchomionych już hoteli w Toruniu, Warszawie i we Wrocławiu, a także do planowanego obiektu w Katowicach, którego otwarcie zaplanowano również w 2016 roku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA