DODAJ

Strefy Kibica na Euro 2012

Budynki użyteczności publicznej / Poznań
Strefy Kibica na Euro
MatKoz
2011-10-21 12:10:54

Spółka EURO Poznań 2012 odpowiedzialna za nadzór nad modernizacją Stadionu Miejskiego będzie odpowiedzialna również za zagospodarowanie tzw. Strefy Kibica (Fan Zone). Do jej zadań będzie również należało przygotowanie i komercjalizacja przestrzeni handlowo-usługowej.


 


Strefa kibica nie jest pomysłem władz miasta, lecz wynikiem ogólnego porozumienia z UEFĄ. Porozumienie przewiduje, że każde miasto-gospodarz przygotuje przestrzeń dla kibiców, którzy nie będą uczestniczyli w wydarzeniach na stadionie. Chodzi głównie o to, aby można było bezpłatnie oglądać wszystkie mecze mistrzostw na żywo. Wiadomo już, że poznańska Fan Zone będzie się znajdowała na Placu Wolności. Obszar ma powierzchnię 17 tys. mkw., będzie mogło na nim przebywać w jednym momencie nawet 30 tys. kibiców. Szacuje się, że Strefę podczas mistrzostw ma odwiedzić aż pół miliona osób.


 


Najtrudniejszym wyzwaniem dla organizatorów jest zapewnienie bezpieczeństwa kibicom. Podjęte zostały już odpowiednie kroki w celu zapewnienia wszystkim przebywającym na Placu Wolności ochrony policji i opieki medycznej. Strefa będzie posiadała infrastrukturę pozwalającą na zjedzenie ciepłego posiłku, odpoczynek, zaopatrzenie się w gadżety związane z EURO itp. W planach jest też, aby stała się miejscem spotkań kibiców różnych narodowości. Prawdopodobnie już wczesną wiosną przyszłego roku ma się rozpocząć modernizacja przystanków tramwajowych, uliczek i chodników prowadzących do Placu.