DODAJ

Czy jest rozwiązanie problemu z S1?

śląskie
Czy jest rozwiązanie problemu
graviteo
2013-07-30 12:28:34
Patrząc na utrudnienia w komunikacji na linii Katowice-Bielsko-Biała, połączenie drogowe alternatywne do obecnego wydaje się być konieczne. Zarząd PG SILESIA od maja br. komunikuje się z GDDKiA oraz decydentami w celu wspólnego wypracowania rozwiązania dla budzącej spore kontrowersje kwestii przebiegu drogi S1.

W każdej problematycznej sytuacji najważniejszy jest dialog, współpraca i rozważenie każdego nawet najmniej prawdopodobnego rozwiązania.
Powstanie drogi łączącej Mysłowice z Bielskiem - Białą jest również w naszej ocenie niezwykle ważne, próbujemy jednak na tą sprawę spojrzeć szerzej. Z punktu widzenia wszystkich tych, dla których przebieg drogi w obecnie proponowanych wariantach może być zagrożeniem. Dlatego staramy się rozmawiać z wszystkimi stronami zaangażowanymi w tą inwestycję, aby jeszcze raz zastanowić się czy jest możliwy inny, od obecnie proponowanych, przebieg drogi S1 - tłumaczy Zarząd PG SILESIA.


Na kolejnych planowanych z Ministrem Piechocińskim, Ministrem Nowakiem oraz GDDKiA spotkaniach, PG SILESIA będzie podejmowała temat próby znalezienia alternatywnego przebiegu ekspresówki. Ważne, aby droga umożliwiała dalszy rozwój regionalny, jednak nie prowadziła do upadku dużych, rozwijających się przedsiębiorstw dających pracę setkom osób.Obecnie wszystkie proponowane przez GDDKiA warianty drogi ekspresowej budzą spore kontrowersje oraz są oprotestowane przez przedsiębiorstwa górnicze, związki zawodowe, organizacje ekologiczne, czy mieszkańców gmin, przez które ma przebiegać droga. Dlatego znalezienie alternatywnego rozwiązania jest koniecznością i wydaje się być jedynym rozwiązaniem dla problemu drogi S1.