Rozbiórka wiaduktu na DK94 w Dąbrowie Górniczej  - utrudnienia w ruchu

Rozbiórka wiaduktu na DK94 w Dąbrowie Górniczej - utrudnienia w ruchu

śląskie
graviteo
REKLAMA

Rozpoczynają się prace związane z rozbiórką części wiaduktu nad ul. Wojska Polskiego w kierunku Sosnowca i Katowic. Rozbiórka potrwać ma maksymalnie 7 dni, ale na ten czas przejazd ul. Wojska Polskiego będzie niemożliwy.

Po zakończeniu rozbiórki ruch na ul. Wojska Polskiego wróci do normy. Jednak na czas jej zamknięcia mieszkańcy osiedla Staszic do dyspozycji będą musieli korzystać z wyjazdów ul. Starocmentarną, Braci Mieroszewskich i al. Róż. Do ul. Staszica będzie można dostać się również zjeżdżając z DK 94 na łącznik S1 w kierunku Cieszyna.


Oprócz rozbiórki wiaduktu jutro zmieni się również organizacja ruchu na całym dąbrowskim odcinku DK94. Nitka w kierunku od Sławkowa do Sosnowca zostanie wyłączona z ruchu, a ruch będzie się odbywał się dwukierunkowo drugą z jezdni.

Ze względu na prowadzone prace ruch na poszczególnych skrzyżowania będzie wyglądał następująco:

Skrzyżowanie DK94 z ul. Zakawie - na czas prowadzonych prac budowlanych zjazd i wyjazd jest niemożliwy

Skrzyżowanie z DW790 w Strzemieszycach - przejezdne we wszystkich kierunkach. Wskazana uwaga i ostrożność

Skrzyżowanie przy Mikrohucie - otwarte w kierunku Sławkowa, Sosnowca jak i Strzemieszyc. Zjazd do Mikrohuty przesunięty około 200 metrów względem skrzyżowania w stronę Sławkowa

Węzeł DK94 i droga S1 - jadąc od strony Sławkowa brak możliwości zjazdu na Cieszyn oraz jadąc S1 z Sosnowca brak możliwości zjazdu na Katowice

Wyjazd i zjazd z DK94 w ul. Tysiąclecia na Podlesiu - zamknięty

Skrzyżowanie DK94 z ul. 11 Listopada przy markecie Real - przejezdne we wszystkich kierunkach, jednak ze względu na wyłączenie z ruchu 2 pasów DK94 i ruch wahadłowy wskazana ostrożność i zwrócenie uwagi na tablice informacyjne. Zjazd z DK94 w Aleję Róż - możliwy. Wszystkie prowadzone prace są elementem generalnego remontu DK94, który potrwa do końca przyszłego roku. Wartość prac to ponad 165 mln zł i współfinansowane są one ze środków Unii Europejskiej.

REKLAMA


źródło: UM Dąbrowa Górnicza

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA