DODAJ

Golub Gethouse uzyskał finansowanie bankowe dla Prime Corporate Center

Biura / Warszawa
Golub Gethouse uzyskał finansowanie
Kajtman
2014-01-08 13:00:30

Golub Gethouse, deweloper biurowca Prime Corporate Center, otrzymał finansowanie bankowe w wysokości blisko €50 mln. Spółce Golub Gethouse kredytu udzieliło konsorcjum banków mBanku S.A. i mBanku Hipotecznego S.A.


 


Barbara Gębal, project manager w Departmencie Finansowania Strukturalnego i Mezzanine w mBank S.A., mówi: „W przypadku finansowania Prime Corporate Center, oceniliśmy wysoko jakość i profesjonalne przygotowanie projektu, jego bardzo dobrą lokalizację w nowopowstającym centrum biznesowym stolicy, jak i wieloletnie, międzynarodowe doświadczenie Funduszu Golub GetHouse oraz zrealizowane przez nich projekty w Polsce, m.in. Warsaw Financial Center. Wszystkie powyższe czynniki wpłynęły na pozytywną ocenę projektu”. „Jesteśmy dumni z przyznania finansowania dla naszej inwestycji. Pozytywna decyzja kredytowa potwierdza, że jesteśmy wiarygodnym partnerem, oraz że Prime Corporate Center to znakomicie przygotowany projekt w perspektywicznej lokalizacji” – dodaje Czarek Jarząbek, Współwłaściciel i Prezes Golub Gethouse.


 


Prime Corporate Center to budynek biurowy klasy A, który powstaje przy ulicy Grzybowskiej 78, w jednej z najbardziej dynamicznie rozwijających się lokalizacji biurowych w Warszawie. Budynek ma 23 kondygnacje naziemne i 5 kondygnacji podziemnych, na których oferuje 20 148 m2 powierzchni biurowej o wydajnych powierzchniach pięter od 841 m2 do 1 261 m2.


 


„Projekt cieszy się dużym zainteresowaniem wśród najemców, jest bardzo dobrze przygotowany i ma kilka unikalnych cech wyróżniających go in plus wśród wieżowych projektów biurowych, tj. własność gruntu – co gwarantuje niższe oraz stabilne koszty eksploatacyjne, taras z widokiem na panoramę centrum Warszawy, wygodny podjazd dla taksówek, kurierów i gości bezpośrednio od ul. Grzybowskiej, brak kolumn na powierzchni najmu, co zapewnia pełną elastyczność w kreacji przestrzeni najemców, oraz pre-certyfikację w standardzie BREEAM na poziomie Very Good. Zapewnione finansowanie pozwala nam obecnie przejść do finałowego etapu rozmów z zainteresowanymi najemcami” – mówi Tomasz Buras, Dyrektor Działu Powierzchni Biurowych Savills, który odpowiada za komercjalizację budynku.


 


Projekt Prime Corporate Center prezentuje stylową i ponadczasową architekturę z przeszkolą elewacją, której dopełnieniem są eleganckie wnętrza, wykończone naturalnymi i ponadczasowymi materiałami, jak drewno, kamień i stal nierdzewna. Najemcy będą mieli do dyspozycji reprezentacyjną recepcję oraz wygodne lobby z częścią wypoczynkową oraz eleganckie i przestronne powierzchnie wspólne. Budynek zaprojektowały uznane pracownie architektoniczne Epstein i Solomon Cordwell Buenz (SCB) z Chicago.


 


Zespół Golub GetHouse posiada bogate doświadczenie poparte zrealizowanymi w Warszawie projektami, w tym: Warsaw Financial Center na ulicy Emilii Plater oraz International Business Center przy Rondzie Jazdy Polskiej.


 


Komercjalizację budynku prowadzi międzynarodowa agencja doradcza Savills.


 


Biurowiec Prime Corporate Center zgodnie z planem zostanie przekazany najemcom w 4 kw. 2015 roku.