DODAJ

Harmony Office Center otrzymał certyfikat BREEAM In-Use z oceną bardzo dobrą

Warszawa
Harmony Office Center otrzymał
Kajtman
2014-10-30 18:16:20

Budynek biurowy Harmony Office Center na warszawskim Mokotowie, należący do niemieckiego inwestora Commerz Real, uzyskał certyfikat BREEAM In-Use z oceną bardzo dobrą (Very Good) w kategoriach Asset Rating (budynek) i Building Management (jakość zarządzania).


 


Proces certyfikacji został przeprowadzony przez międzynarodową firmę doradczą Savills, która zarządza budynkiem Harmony Office Center od ponad dwóch lat.


 


– “Harmony Office Center to nasz drugi budynek w Polsce, po biurowcu Tulipan House, który otrzymał w tym roku certyfikat BREEAM In-Use. Cieszy nas, że oba otrzymały tak dobre oceny” – mówi Nadine Gilbert, asset manager na Centralną i Wschodnią Europę w Commerz Real.


 


– "Zrównoważone rozwiązania zastosowane w Harmony Office Center mają na celu poprawę zarządzania energią, ogrzewaniem i zużyciem wody. To oznacza, że tradycyjne oświetlenie zostało zastąpione przez oświetlenie LED, nowe urządzenia sanitarne wykorzystują mniej wody, a w kompleksie korzysta się z bezpiecznych dla środowiska środków chemicznych i materiałów higienicznych. Ponadto, na zewnątrz budynku powstała zielona strefa z wydajnymi systemami nawadniającym i zbierania wody deszczowej oraz dodatkowe stojaki na rowery” – mówi Milena Sikora, starszy zarządca nieruchomości w Savills, licencjonowany asesor BREEAM International i BREEAM In-Use, odpowiedzialna za proces certyfikacji.


 


Harmony Office Center to nowoczesny, wysokiej jakości kompleks biurowy zlokalizowany w sercu nowoczesnego osiedla, które znajduje się na południowym skraju centralnej strefy biznesowej. W skład kompleksu, zlokalizowanego na ulicy Stanisława Żaryna, wchodzą trzy budynki biurowe (A1, A2, A3). Deweloperem kompleksu jest firma Eko-Park SA. Budynek Harmony Office Center o powierzchni 19 267,41 mkw. jest w całości wynajęty jako siedziba jednego z wiodących banków – Millennium Banku.


 


BREEAM In-Use to najbardziej znany, wielokryterialny system certyfikacji zaprojektowany jako narzędzie dla zarządców, właścicieli i najemców, który dążą do redukcji kosztów i minimalizacji oddziaływania istniejących budynków komercyjnych na środowisko.