DODAJ

Sesje tematyczne 7. PLGBC Green Building Symposium

Warszawa
Sesje tematyczne 7. PLGBC
PLGBC
2017-08-21 11:44:53
Podczas sesji głównej i równoległych sesjii tematycznych tegorocznej edycji PLGBC Green Building Symposium (5 października 2017 r., Reduta Banku Polskiego, Warszawa) przedstawimy najnowsze trendy w zielonym budownictwie, obalimy mity z nim związane, zaprezentujemy różne podejścia do koncepcji green building, a także sposoby finansowania zrównoważonych inwestycji w budownictwie – partnerem tegorocznej konferencji jest Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju EBRD.

Sesja główna

Stajemy dziś przed wieloma wyzwaniami, takimi jak wyczerpywanie się paliw kopalnych, wzrost światowej populacji z jednoczesnym jej spadkiem i starzeniem się w krajach rozwiniętych, globalizacja, rosnące zadłużenie państw, narastające nierówności społeczne, zmiana klimatu i wiele innych. To, co zrobimy (oraz to, czego nie zrobimy), zdeterminuje naszą przyszłość.
Czy w takim dynamicznym świecie powinniśmy podążać za światowymi megatrendami, zaleceniami przełomowych badań, czy też może stale odnosić się do utartych schematów? A może połączyć te dwa podejścia? Odszukać alternatywne sposoby myślenia, które być może pomogą uniknąć popełniania wciąć tych samych błędów.
Odpowiedzi na powyższe pytania pomogą nam znaleźć prof. Charles Kibert, dr Marcin Popkiewicz, Ross Shuster i przedstawiciel Foster+Partners.

Więcej informacji o kolejnych prelegentach i zawartości merytorycznej sesji już wkrótce! Rejestracji na 7. PLGBC Green Building Symposium można dokonać na stronie: konferencja.plgbc.org.pl/rejestracja/.