DODAJ

Costa Coffee wkracza na Lotnisko Chopina w Warszawie

Komunikacja publiczna / Warszawa
Costa Coffee wkracza na
BrandLab_01
2016-09-22 14:12:32
Londyńskie Heathrow, francuskie Charles De Gaulle, czy indyjskie Indira Gandhi – największe lotniska Europy i świata łączy ten sam wysublimowany smak kawy na bazie wyjątkowej mieszanki ziaren Mocha Italia. Do tego grona właśnie dołączyło Lotnisko Chopina w Warszawie – to dzięki międzynarodowemu know-how, docenianej ekspertyzie kawowej, dedykowanej ofercie i doświadczeniu operacyjnemu COSTA COFFEE otworzy swoje lokale w głównym porcie lotniczym stolicy. Trzy kawiarnie zostaną uruchomione we wrześniu i październiku br. w hali odlotów – w obu strefach Schengen i non-Schengen oraz w hali przylotów. Razem z nowo otwartymi lokalami, COSTA COFFEE posiada łącznie ponad 120 kawiarni zlokalizowanych w kluczowych portach lotniczych Europy i świata.

Pierwsi goście Lotniska Chopina w Warszawie, czekający na lot do krajów spoza strefy Schengen, mogą już uprzyjemnić swój czas kubkiem aromatycznej kawy od COSTA COFFEE. Pierwszy lokal w warszawskim porcie lotniczym mieści się w pirsie północnym za punktem odprawy paszportowej. W kolejnych tygodniach COSTA COFFEE otworzy jeszcze dwie kawiarnie – jedną zlokalizowaną w hali odlotów w strefie Schengen, w pobliżu bramek numer 40-41, a kolejną – w hali przylotów.

Ogromnie cieszymy się, że nasza wieloletnia ekspertyza, międzynarodowe doświadczenie oraz najwyższa jakość oferowana we wszystkich lokalach COSTA COFFEE zostały docenione przez Operatora Lotniska Chopina w Warszawie. Otwieramy tutaj aż trzy kawiarnie, a to nie koniec naszej tegorocznej ekspansji. Przygotowana oferta będzie ciekawa również dla odwiedzających Polskę gości zagranicznych, którzy doskonale znają markę i jakość COSTA COFFEE. Jesteśmy obecni aż w 33 krajach świata, a osoby podróżujące liniami lotniczymi mogą korzystać z naszej oferty w portach wielu krajów europejskich, jak również w bardziej egzotycznych zakątkach, takich jak Arabia Saudyjska, Oman, Tajlandia czy Indie. Niezależnie od szerokości geograficznej, czy to w Warszawie, Londynie czy New Delhi, nasi goście otrzymają zawszę tę samą jakość i wyjątkowy smak – komentuje Andrzej Jackiewicz, Dyrektor Zarządzający COSTA COFFEE POLSKA.

Najwyższa jakość gwarantowana

Najwyższa jakość, nienaganne standardy obsługi oraz wyjątkowa oferta to wyróżniki bez wątpienia każdej kawiarni COSTA COFFEE. Niezależnie od lokalizacji – czy to w tętniącej życiem metropolii, jak Londyn, czy w rodzimym Białymstoku albo w oddalonych o tysiące kilometrów Chinach – każdy może poczuć się tu wyjątkowo. Zadbają o to doskonale wykwalifikowani i przeszkoleni bariści. Tak jak w przypadku wszystkich kawiarni COSTA COFFEE w Warszawie, również na Lotnisku Chopina zagwarantowane są codzienne dostawy świeżych produktów. W zależności od czasu, jakim dysponuje pasażer, może on zamówić produkty przy barze, bądź rozgościć się przy wybranym stoliku. Każdorazowo to Klient zdecyduje, czy woli spożyć posiłek i wypić kawę w komfortowym wnętrzu kawiarni, czy z uwagi na ograniczony czas – zamówić danie zapakowane na wynos.

Kawiarnie na Lotnisku Chopina są dla nas priorytetowe zarówno pod kątem biznesowym, jak i wizerunkowym. Główny port lotniczy Warszawy obsługuje rocznie już blisko 11 mln pasażerów, a prognozuje się, że w kolejnym roku liczba ta wzrośnie o kolejny milion. Lokalizacja na lotnisku to wyzwanie – z jednej strony wymaga odpowiedniego przygotowania logistycznego, a z drugiej – daje szansę na jeszcze lepszą ekspozycję marki. Jesteśmy dominującym graczem Food&Beverages na Lotnisku Chopina i wciąż chcemy się rozwijać. Z sukcesem realizujemy naszą długofalową strategię ekspansji – do końca roku otworzymy jeszcze około 5-6 kawiarni, a w ciągu najbliższych dwóch lat podwoimy liczbę wszystkich naszych lokali i potroimy nasz biznes vendingowy COSTA Express. Nasze lokalizacje dobieramy bardzo precyzyjnie, wyszukując właśnie takie „perełki”, zarówno przy głównych ulicach miast, w biurowcach, galeriach handlowych, jak również na dworcach kolejowych i lotniskach. Stale obserwujemy kolejne atrakcyjne miejsca w całej Polsce – dodaje Dyrektor Zarządzający COSTA COFFEE POLSKA.

Dedykowana oferta na słodko…

W ofercie na Lotnisku Chopina w Warszawie dostępny jest szeroki wybór kaw parzonych na bazie klasycznej mieszanki Mocha Italia. Wszystkie napoje przygotowywane są zgodnie z wysokimi standardami COSTA COFFEE przez odpowiednio wyszkolonych baristów. W ofercie deserowej Goście znajdą m.in. szarlotkę, sernik z truskawkami oraz ciasta premium z brownie i karmelem lub z ciasteczkami Oreo®.

…i wytrawnie

Doskonałym uzupełnieniem bogatej oferty kaw i deserów jest rozbudowane menu ze słonymi przekąskami, które zostało podzielone na kategorie, w zależności od pory dnia. Na śniadanie COSTA COFFEE – oprócz kanapek i bagietek – proponuje szeroki wybór świeżo wypiekanych francuskich rogalików (klasyczny, migdałowy, z czekoladą) oraz jogurty z musli i owocami, przygotowywane na miejscu w kawiarni. W porze lunchowej dostępne są grillowane tortille w kilku smakach, quiche wegetariańskie lub z rybą oraz sałatki makaronowe czy warzywne.

Warszawa obok największych lotnisk świata

COSTA COFFEE posiada ponad 120 kawiarni na głównych portach lotniczych świata. Marka jest obecna między innymi na lotniskach w Chinach, Indiach, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Bahrajnie, Arabii Saudyjskiej, Katarze, Omanie, Kambodży, Singapurze, Tajlandii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Rosji, Węgrzech, Cyprze, Malcie, Czechach, Bułgarii, Łotwie oraz Polsce.

  • Numer 1 w Polsce i Europie 
  • Obecność w 33 krajach na całym świecie
  • Ponad 3000 kawiarni COSTA COFFEE, w tym ponad 120 w Polsce
  • Ponad 4000 kawomatów COSTA EXPRESS, w tym ponad 210 w Polsce
  • Ponad 120 kawiarni COSTA COFFEE na lotniskach na całym świecie