W przeciągu dwóch najbliższych tygodni zakończą się prace finalizujące stan surowy zamknięty apartamentowca Botanica Residence, który powstaje w sąsiedztwie wrocławskiego Ogrodu Botanicznego. Inwestycja łącząca funkcje usługowo-biurowo-mieszkalną ma być gotowa w ostatnim kwartale tego roku.
Budowa Botanica Residence ruszyła w połowie 2011 roku, a za jej realizację odpowiada wrocławska spółka DOM.developer.
- Obecnie zakończono budowę 5 kondygnacji, a w połowie lutego powinniśmy osiągnąć stan surowy zamknięty inwestycji – podkreśla Alicja Czajer-Puchalska, kierownik sprzedaży DOM.developer.
Obiekt na rogu ulic Sienkiewicza i Matejki wpisuje się w trend nowoczesnego budownictwa, stawiającego na harmonijne wpisanie multifunkcjonalnego budynku w tkankę miejską, który dodatkowo zapewnia jego użytkownikom kontakt z naturą.
- Botanica Residence stanowi połączenie trzech funkcjonalności. Na parterze znajdą się lokale usługowe. Pierwsze, drugie oraz trzecie piętro to blisko 2,5 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Wysokość pięter, sięgająca 4 metrów pozwala dowolnie aranżować wnętrza np. podzielić powierzchni na tradycyjne jednostki biurowe albo wydzielić kilka przestrzeni w układzie „open space”. Na dwóch ostatnich kondygnacjach będą mieścić się lokale mieszkalne o powierzchni od 28 do ponad 150 m kw. powierzchni – mówi Alicja Czajer-Puchalska.
W projekcie znajduje się 100 lokali mieszkalnych, w tym kawalerki oraz 14 wysokiej klasy penthouse’ów. Standardowe mieszkania wyposażone są w balkony, skierowane na rekreacyjny wewnętrzny dziedziniec. Czterometrowa wysokość daje ich mieszkańcom pełną swobodę zagospodarowania wnętrza np. stworzenie antresoli. Z kolei apartamenty posiadają panoramiczne okna, wewnętrzne rolety, indywidualne układy klimatyczne, przestronne tarasy z widokiem na Ogród Botaniczny oraz Ostrów Tumski oraz windę z kontrolą dostępu.
Na powierzchnię usługową składa się 6 lokali, do których wchodzi się z wysokości chodnika. Wszystkie zostały już sprzedane.
W projekcie stworzonym przez biuro Dziewoński & Łukaszewicz Architekci uwzględniono również wewnętrzny dziedziniec z placem zabaw dla dzieci oraz podziemny garaż.