DODAJ

Burzą PRL-owskie biurowce w centrum. Stanie tam nowy obiekt

Biura / Wrocław
Burzą PRL-owskie biurowce w
Tomasz Matejuk
2016-11-29 12:50:42
Z wrocławskiego krajobrazu znikają dwa PRL-owskie biurowce – Naviga i Navicentrum – stojące przy ulicy Wita Stwosza i placu Nowy Targ. W ich miejscu powstanie zupełnie nowy budynek biurowo-usługowy.

Od kilku tygodni trwa rozbiórka biurowców należących wcześniej do WRC Holding. Wnioskowała o to spółka Linarite Company, powiązana z firmą Skanska Property Poland, która na początku 2016 roku za 18 mln złotych kupiła miejską nieruchomość pomiędzy ulicą świętego Wita i świętej Katarzyny, o łącznej powierzchni prawie 3 tys. metrów kwadratowych.

Rozbiórka PRL-owskich biurowców przy ulicy Wita Stwosza i placu Nowy Targ przebiega błyskawicznie. Już wkrótce w ich miejscu stanie nowoczesny obiekt. Zobaczcie, jak idą prace

Opublikowany przez Investphoto.pl na 29 listopad 2016

W miejscu wyburzanych obiektów, a także na działce pomiędzy nimi, powstanie budynek biurowo-usługowy z garażem podziemnym. Przedstawiciele inwestora na razie nie zdradzają szczegółów całego przedsięwzięcia.


W imieniu inwestora oba wnioski (o rozbiórkę i pozwolenie na prace archeologiczne) złożył Zbigniew Maćków, znany wrocławski architekt, a to oznacza, że to właśnie Maćków Pracownia Projektowa najprawdopodobniej opracuje koncepcję nowego obiektu.

Nic w tym dziwnego – biuro Zbigniewa Maćkowa zaprojektowało już dla Skanskiej inne biurowce we Wrocławiu – Green TowersGreen Day czy obecnie realizowany Green 2Day.

Skanska Property Poland planuje też inwestycję przy ulicy Powstańców Śląskich – firma niedawno odkupiła od GP-Investments jedną z działek, na której pierwotnie miało powstać Centrum Południowe.