DODAJ

Ciężki sprzęt na terenie nowej dzielnicy Wrocławia. Ruszyła budowa mieszkań

Mieszkania i domy / Wrocław
Ciężki sprzęt na terenie
tuWroclaw.com
2012-07-09 14:09:17

Na budowę pierwszego budynku mieszkalnego Promenad Wrocławskich na początku lipca wjechał ciężki sprzęt. Powstanie tam blisko 250 mieszkań, a docelowo w ramach nowej dzielnicy Wrocławia w ciągu 10 lat deweloper wybuduje 2 tysiące lokali mieszkalnych. Pierwsi mieszkańcy powinni się wprowadzić pod koniec przyszłego roku.

O Promenadach Wrocławskich pisaliśmy, gdy wmurowywano kamień węgielny pod biurowiec Promenady Epsilon. Teraz wreszcie ruszają prace nad pierwszym budynkiem mieszkalnym - pozwolenie na budowę deweloper uzyskał już pod koniec ubiegłego roku, a na początku lipca na teren budowy wjechał ciężki sprzęt.

- W pierwszym kwartale mieszkaniowym, przy którym prace właśnie się rozpoczynają, przewidzieliśmy 248 mieszkań w nowoczesnym budynku wyposażonym w windy i parking podziemny. Maksymalna wysokość to 6 pięter - informuje deweloper, firma Vantage Development.

W budynku znajdą się lokale o zróżnicowanych metrażach - od kawalerek o powierzchni od 30 mkw., aż do 5-pokojowych mieszkań liczących 95 mkw. Ceny zaczynają się od 4 944 zł za metr kwadratowy oraz 176 650 zł za całe mieszkanie. Pierwszy etap mieszkaniowy zakończy się w III kwartale 2013 roku.

Pierwszym budynkiem w ramach Promenad Wrocławskich jest biurowiec Promenady Epsilon. Jego budowa trwa od czerwca 2011 - biurowiec jest już na ukończeniu. Zabudowa Promenad Wrocławskich obejmuje około 20 hektarów powierzchni w sąsiedztwie rzeki Odry i Kanału Miejskiego z własnym nabrzeżem. Na obszarze pomiędzy ul. Zakładową dobiegającą do ul. Trzebnickiej oraz ul. Rychtalską dobiegającą do ul. Jedności Narodowej docelowo powstanie około 2 tysięcy mieszkań i 80 tysięcy mkw. biur.

- Nazwa całej dzielnicy pochodzi od planowanych w ramach inwestycji rozwiązań. Wzdłuż Odry i rzecznego kanału miejskiego, zbudowane bowiem zostaną promenady, dostępne dla mieszkańców osiedla i całego Wrocławia - mówi Edward Laufer, prezes grupy Vantage Development.

Cała inwestycja będzie realizowana etapami przez okres około 10 lat.
Autor: Tomek Matejuk