DODAJ

Do końca roku wyburzą dwa biurowce w centrum. Nowy obiekt zaprojektuje znana pracownia

Biura / Wrocław
Do końca roku wyburzą
Tomasz Matejuk
2016-12-06 14:35:24
Rozbiórka biurowców Naviga i Navicentrum przebiega błyskawicznie.  Zakończymy ją do końca roku  zapowiada inwestor. Nowy obiekt, który stanie w ich miejscu, projektuje pracownia Zbigniewa Maćkowa.

Rozbierane biurowce z epoki PRL-u do niedawna należały do WRC Holding. Potem przejęła je jednak Skanska Property Poland, która wcześniej – na początku 2016 roku – kupiła za 18 mln złotych miejską nieruchomość pomiędzy ulicą świętego Wita i świętej Katarzyny, o łącznej powierzchni prawie 3 tys. metrów kwadratowych.

fot. investphoto.pl


W miejscu wyburzanych obiektów, a także na działce pomiędzy nimi, powstanie nowy obiekt. 

– Pomiędzy placem Nowy Targ a ul. Wita Stwosza planujemy budowę nowoczesnego budynku o charakterze biurowo-usługowym. Aktualnie jesteśmy w trakcie wyburzania istniejących budynków, które planujemy zakończyć do końca roku. Równolegle pracujemy nad projektowaniem inwestycji razem z zespołem architektów z Maćków Pracownia Projektowa. Jest jeszcze za wcześnie, żeby przedstawić więcej szczegółów na temat samej inwestycji – mówi Artur Mamrot, menadżer projektu, Skanska Property Poland.

Wybór projektanta nie dziwi biuro Zbigniewa Maćkowa zaprojektowało już dla Skanskiej inne biurowce we Wrocławiu – Green TowersGreen Day czy obecnie realizowany Green 2Day.

fot. investphoto.pl