DODAJ

Wrocław: Inkom S.A. wprowadza kolejny etap Nowego Portu na Swojczycach [WIZUALIZACJE]

Wrocław: Inkom S.A. wprowadza
Mariusz Bartodziej
2018-01-22 12:45:58
W czterokondygnacyjnych budynkach przy ulicy Chałupniczej, w pobliżu Kanału Żeglugowego, znajdą się 72 mieszkania. – Udało nam się pogodzić potrzebę obcowania z naturą, chęć życia w spokoju i ciszy z miejskim stylem bycia – wyjaśnia deweloper.

Na trzech kondygnacjach mieszkalnych będą dostępne 72  jedno-, dwu-, trzy-, i czteropokojowe lokale o powierzchni od 29 do 76 mkw. Parter został przeznaczony pod garaż.

Na pierwszym piętrze są przestrzenne, obsiane trawą ogrody z tarasami, wyżej znajdują się duże balkony. Do dyspozycji mieszkańców będą miejsca postojowe i komórki lokatorskie – przedstawia inwestycję Inkom S.A.

Materiały inwestora


Cena brutto za metr kwadratowy wynosi od 4,68 tys. do 6,8 tys. zł. Za najtańsze mieszkanie trzeba zapłacić 203 tys. zł brutto, a za najdroższe – 409 tys. zł.

Udało nam się pogodzić potrzebę obcowania z naturą, chęć życia w spokoju i ciszy z miejskim stylem bycia. Lokalizacja Nowego Portu to przykład udanego kompromisu pomiędzy podmiejską ciszą i wygodą w życiu codziennym – tłumaczy deweloper.

Materiały inwestora


Wyznaczył termin realizacji drugiego etapu inwestycji, zlokalizowanej przy ul. Chałupniczej i Vasco da Gamy, na kwiecień 2019 roku. Projekt przygotowało biuro AP Szczepaniak Sp. z o.o. Sp. k.

Budynki Nowego Portu sąsiadują bezpośrednio z terenami zielonymi. Są to obszary chronione przez Zarząd Zieleni Miejskiej – wyjaśnia Inkom.

Materiały inwestora


Na Swojczycach swoją ofertę mieszkaniową rozszerzy także Archicom

W tej części Wrocławia kolejne mieszkania chce wybudować również Archicom, o czym informowaliśmy w zeszłym tygodniu.

Jak czytamy w komunikacie giełdowym, 10 stycznia spółka Archicom Marina zawarła z osobą prawną (spółką z ograniczoną odpowiedzialnością) umowę przedwstępną zakupu prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej wraz z zabudowaniami, położonej na Swojczycach. Powierzchnia terenu to około 2,6 ha, a cena – 18,55 mln zł netto

Archicom zamierza tam zrealizować inwestycję mieszkaniową wielorodzinną na około 380 mieszkań.

Zawarcie umowy przyrzeczonej poprzedzone zostanie m.in. uzyskaniem prawomocnej decyzji o podziale geodezyjnym działki. Zawarcie umowy przyrzeczonej planowane jest w terminie do dnia 31 października 2018 roku – zapowiada deweloper.

Przedstawiciele Archicomu na razie nie zdradzają, w którym dokładnie miejscu znajduje się kupowana działka, a także, czy na zakupionej nieruchomości powstanie kolejny etap osiedla Olimpia Port, czy może zupełnie nowa inwestycja. 

Jak zawsze w przypadku zakupu nowych gruntów, wszystko co w chwili obecnej możemy powiedzieć, znajduje się w komunikacie – tłumaczą.