Budowa osiedla Nowy Port rozpoczęta

Budowa osiedla Nowy Port rozpoczęta

Wrocław
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

INKOM S.A. rozpoczął budowę osiedla Nowy Port na wrocławskich Swojczycach. Do końca 2024 r. deweloper zamierza wybudować w sumie 1400 mieszkań. Realizacja inwestycji podzielona została na siedem etapów.

 

INKOM S.A. otrzymał pozwolenie na budowę pod koniec lipca br. W październiku zakończyły się wszystkie prace przygotowawcze i porządkowe oraz rozbiórki pozostałości zabudowań istniejących na terenie inwestycji.

 

W pierwszym etapie Nowego Portu (październik 2013 r. – styczeń 2015 r.), w dwóch czteropiętrowych budynkach wielorodzinnych powstanie łącznie 114 mieszkań o powierzchni od 30 do 76 m2. Każde będzie miało balkon (3,6m2), loggie lub taras (od 14,94 do 44,6 m2). Sprzedaż mieszkań już się rozpoczęła, a cena metra kwadratowego wynosi od 4499 zł i jest zależna m.in. od powierzchni lokalu i jego lokalizacji.

 

REKLAMA

Osiedle będzie miało własny wielostanowiskowy garaż, a cały teren wokół budynków zostanie zagospodarowany – powstaną m.in. nowe chodniki, trawniki, oświetlenie zewnętrzne, zielone skwery i stojaki na rowery. W każdym budynku Nowego Portu do dyspozycji mieszkańców oddane zostaną pomieszczenia wspólne. Deweloper zaproponuje kilka pomysłów na ich zagospodarowanie, ale ostatecznie to mieszkańcy podejmą decyzję, czy będą one pełnić funkcję np. sali bilardowej czy sali do tenisa stołowego. Po konsultacji z właścicielami mieszkań zaprojektowane zostaną także przestrzenie wspólne wokół budynków. Do wyboru będzie m.in. boisko do badmintona, boisko do siatkówki i bulodrom.

 

–- Nowy Port ma być z założenia osiedlem samowystarczalnym i wygodnym miejscem do życia. Dlatego na jego terenie powstaną nie tylko mieszkania ale także liczne lokale usługowe, wewnętrzny dziedziniec, skwery oraz strefy rekreacyjne i wypoczynkowe z placami zabaw i boiskami. Chcemy, aby Nowy Port tętnił życiem – mówi Krzysztof Ziajka, prezes zarządu Inkom S.A. – Pozwala na to lokalizacja inwestycji. Osiedle powstaje co prawda na byłych terenach poprzemysłowych, ale z uwagi na bliskości Odry, licznych terenów zielonych i parków, jest to teren bardzo atrakcyjny przede wszystkim pod kątem rekreacyjnym.

 

Jak podkreśla Krzysztof Ziajka, Nowy Port realizowany jest na bazie bardzo szczegółowego miejscowego planu zagospodarowania przestrzeni, opracowanego przez Biuro Rozwoju Wrocławia we współpracy z deweloperami, w tym m.in. z INKOM S.A. Zgodnie z jego założeniami, w bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji planowana jest m.in. budowa parkingu Park&Ride, rewitalizacja pobliskiej linii kolejowej oraz rozbudowa linii i pętli tramwajowej. Wokół osiedla powstaną także nowe skwery zieleni, obszary rekreacyjne, ścieżki rowerowe i spacerowe oraz nowe drogi dojazdowe. W planach jest także budowa tzw. Trasy Olimpijskiej, łączącej Swojczyce ze Stadionem Olimpijskim. Plan przewiduje także rozwój stref handlowo-usługowych i placówek edukacyjnych. Zdaniem Krzysztofa Ziajki, w ciągu kilku najbliższych lat, wraz z postępem budowy Nowego Portu i realizacją miejscowego planu zagospodarowania przestrzeni, Swojczyce mają szansę stać się jednym z najbardziej popularnych osiedli wśród kupujących mieszkania.

Autorem projektu architektonicznego Nowego Portu jest wrocławska pracownia projektowa Maćków.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA