DODAJ

Konkurs na elewację nowej siedziby wrocławskiego dewelopera rozstrzygnięty

Wrocław
Konkurs na elewację nowej
Mariusz Bartodziej
2017-10-05 19:21:40
Osiem koncepcji, autorstwa sześciu pracowni projektowych, wpłynęło na konkurs na opracowanie zewnętrznej formy budynku, którego realizacja planowana jest w pobliżu Sky Tower, przy ul. Wielkiej we Wrocławiu.

O ogłoszeniu konkursu na elewację nowej siedziby Grupy CTE, w skład której wchodzi m.in. spółka deweloperska CTE Investments, pisaliśmy pod koniec sierpnia.

Ostatnie lata to rozwój przestrzenny Wrocławia. Światło dzienne ujrzały liczne budynki autorstwa wrocławskich architektów, z których wiele trwale wzbogaciło miejski krajobraz. Wierząc w możliwości i potencjał twórczy lokalnych pracowni architektonicznych, zdecydowaliśmy się zorganizować konkurs. Jesteśmy przekonani, że położenie, sąsiedztwo i charakter budynku stanowią ciekawe wyzwanie dla kreatywnych i pomysłowych projektantów – mówił Andrzej Swoboda, wiceprezes CTE SA.

Zwycięski okazał się projekt wykonany przez architektów Łukasza Piastę, Wojciecha Robaka i Katerinę Patsko z pracowni architektonicznej Robak Piasta Architekci. Tym samym zdobyli nagrodę w wysokości 7,5 tys. zł.

Ujął nas swoją ponadczasową, klasyczną formą, dbałością o detale. Budynek mógłby z powodzeniem być ozdobą ulicy handlowej w centrum miasta – wyjaśnia Swoboda.

Organizator zdecydował się przyznać jedno wyróżnienie, którego laureatem jest zespół projektowy z pracowni ZAH. Deweloper przyznał im 1000 zł nagrody.

To projekt, który był najbliżej naszym pierwotnym wyobrażeniom. Zwraca uwagę oszczędną, nowoczesną formą, dużymi przeszkleniami i szlachetnymi materiałami wykończeniowymi – tłumaczy wiceprezes CTE SA.

Jak dodaje, efekt konkursu w pełni ich satysfakcjonuje. Dwukondygnacyjny budynek będzie miał 920 mkw. powierzchni biurowej. Projekt przewiduje znaczne ograniczenie ruchu samochodowego w obrębie posesji, większość miejsc postojowych znajduje się w garażu podziemnym. Inwestor planuje zachowanie istniejącej dojrzałej zieleni na terenie działki, a także nowe nasadzenia.

fot. Mariusz Bartodziej


fot. Mariusz Bartodziej


fot. Mariusz Bartodziej


fot. Mariusz Bartodziej


fot. Mariusz Bartodziej


fot. Mariusz Bartodziej


fot. Mariusz Bartodziej


Źródło: materiały prasowe