DODAJ

Miasto wybuduje nową kładkę na Psim Polu

Drogi i mosty / Wrocław
ZDiUM
Mariusz Bartodziej
2017-08-23 15:36:11
Kładka nad aleją Jana III Sobieskiego niedaleko stacji kolejowej zostanie rozebrana i wybudowana na nowo. Nie nadaje się już do remontu.

Gmina Wrocław złożyła na początku sierpnia wniosek o pozwolenie na budowę nowej kładki. Zgodę na rozbiórkę otrzymała w połowie maja.

Inwestycja spowodowana jest bardzo złym stanem technicznym kładki z 1975 roku, która nie nadaje się do remontu – tłumaczy Krzysztof Kubicki z biura prasowego Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu 

ZDiUM już w 2014 roku ogłosił przetarg na "opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. Przebudowa kładki nad al. Jana III Sobieskiego we Wrocławiu". Przystąpiło do niego sześć firm. Wybrana została we wrześniu 2014 roku Pracownia Projektowa MOST s.c. Marta Włodarczak Tomasz Świderski z Wargowa. Jej oferta wyniosła blisko 119 tys. zł.

Roboty budowlane planujemy rozpocząć w IV kwartale tego roku. Chcielibyśmy na przełomie września i października bieżącego roku podpisać umowę, ale najpierw przetarg na wyłonienie wykonawcy. Prace będą trwać około 12 miesięcy – informuje Krzysztof Kubicki.

Jak dodaje, roboty budowlane mają spowodować utrudnienia w ruchu.