DODAJ

Rusza przebudowa Parafialnej. Drzewa już wycięli [FOTO]

Drogi i mosty / Wrocław
Rusza przebudowa Parafialnej. Drzewa
Tomasz Matejuk
2017-03-27 14:21:16
Ulica Parafialna – na styku Wojszyc i Ołtaszyna – pójdzie do przebudowy. Powstanie tam m.in. nowa jezdnia, chodniki i ścieżki rowerowe.

Przebudowa obejmie odcinek ulicy Parafialnej od ulicy Grota-Roweckiego do kościoła przy zbiegu z ulicą Strachowskiego.

– Prace już ruszyły. Zajęta jest cała Pszczelarska. Na Parafialnej jesteśmy po wycince, prowadzone są roboty sieciowe. Ograniczenia w ruchu planowane są w maju – tłumaczy portalowi InvestMap.pl Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji.

Jakub Zazula


W ramach całej inwestycji, do przebudowy pójdzie jezdnia o długości około 1150 metrów, powstaną obustronne chodniki i ścieżki rowerowe, a także przejścia dla pieszych z azylami, kanalizacja deszczowa, oświetlenie drogowe LED, mała architektura, zatoki autobusowe, miejsca postojowe dla aut osobowych i zieleń oraz – przy współpracy z MPWiK – nowa sieć wodociągowa. 

Przebudowa ulicy Parafialnej to część większej inwestycji drogowej na Ołtaszynie, obejmującej także remonty ulicy Pawiej i Pszczelarskiej. Całe przedsięwzięcie realizuje Bickhardt Bau Polska, z którym w zeszłym roku spółka Wrocławskie Inwestycje podpisała umowę opiewającą na ponad 5,7 mln złotych.

Jakub Zazula


Utrudnienia dla kierowców i pasażerów MPK

UM Wrocławia


UM Wrocławia