DODAJ

Zakończenie sprzedaży w Osiedlu Innova i kontynuacja budowy Osiedla Moderno i Apartamentów Innova

/ Wrocław
Zakończenie sprzedaży w Osiedlu
Kajtman
2015-08-07 16:33:19
Fadesa Polnord Polska zakończyła sprzedaż mieszkań we wrocławskim Osiedlu Innova. Sukces projektu przyciąga zainteresowanych zakupem nieruchomości do dwóch kolejnych inwestycji FPP – Apartamentów Innova i Osiedla Moderno – które firma realizuje w bezpośrednim sąsiedztwie ukończonego projektu.

Prowadzona etapami od 2010 roku budowa Osiedla Innova zakończyła się jesienią minionego roku. Wszystkie ze 531 mieszkań, które powstały w inwestycji, znalazły już właścicieli. Na sukces przedsięwzięcia złożyły się przede wszystkim wysoki standard mieszkań, przystępne ceny oraz atrakcyjna aranżacja osiedla, która przyniosła inwestycji wiele nagród i wyróżnień. Projekt Osiedla Innova to wspólne dzieło architektów Autorskiej Pracowni Architektury APA Hubka i firmy architektonicznej Szymborski & Szymborski Architekci.  

Mieszkania, w których chce się żyć
W studiu APA Hubka powstała również koncepcja architektoniczna Apartamentów Innova, których budowa rozpoczęła się w listopadzie 2014 roku oraz Osiedla Moderno, które deweloper buduje od wiosny minionego roku. Obie inwestycje stanowią kontynuację realizacji wcześniej zakreślonego planu zabudowy terenu w obrębie ulic Pięknej, Nyskiej i Jesionowej. Teren ten, zlokalizowany w części wrocławskich Krzyków sąsiadującej ze Śródmieściem, Grupa FPP konsekwentnie zagospodarowuje od ponad pięciu lat. 

W pierwszej fazie budowy Apartamentów Innova powstają dwa budynki, w których zaprojektowane zostało 206 mieszkań o powierzchni od 43 do 72 m kw. oraz 4 lokale usługowe. Budowa tego etapu projektu została już w jednej czwartej zrealizowana. Zakończenie prac budowlanych zaplanowane zostało na I kw. 2017 roku.  

FPP wprowadziła w inwestycji szereg użytecznych rozwiązań oraz zadbała o funkcjonalną aranżację przestrzeni wspólnych. Inwestor i twórcy osiedla dołożyli wszelkich starań, by mieszkańcom Apartamentów Innova żyło się jak najwygodniej. Na terenie kompleksu rozmieszczone będą obsadzone zielenią miejsca przeznaczone do rekreacji i odpoczynku. Przy czym, wspomnieć należy także, że w otoczeniu osiedla znajdują się rozległe tereny wypoczynkowe Parku im. Wł. Andersa i Parku Skowroniego oraz Wrocławski Park Wodny. Lokalizacja jest niewątpliwą zaletą tej inwestycji. Osiedle jest oddalone o około 4 km od wrocławskiego Rynku i 2 km od dworca kolejowego Wrocław Główny. Takie położenie zapewnia mieszkańcom bezpośredni dostęp do pełnej infrastruktury miejskiej.       

Panorama miasta w cenie
Podobnie jak we wszystkich projektach, które Fadesa Polnord Polska realizuje od ponad 10 lat, także w najnowszej, wrocławskiej inwestycji firmy starannie zaaranżowane rozkłady mieszkań zapewniają praktyczny podział przestrzeni na strefę dzienną i nocną. Charakterystyczna dla mieszkań powstających w Apartamentach Innova jest przestrzeń i panoramiczne okna. 

Ceny mieszkań różnią się w zależności od metrażu i usytuowania w budynku, mieszczą się w przedziale od 5997 do 6397 zł za metr kw. Oferta trafiła na rynek w marcu br. Małgorzata Gryc, dyrektor sprzedaży i marketingu w firmie Fadesa Polnord Polska zauważa, że analiza sprzedaży mieszkań w tej inwestycji wskazuje, że w pierwszej kolejności klienci wybierają w Apartamentach Innova lokale usytuowane na najwyższych piętrach ze względu na piękny widok panoramy Wrocławia, jaki zapewniają. – W szybkim tempie sprzedają się również mieszkania w Osiedlu Moderno. Ze 158 mieszkań, dostępnych jest jeszcze kilkanaście procent lokali. Oddanie budynku w Osiedlu Moderno przewidziane jest na jesień br. – informuje Małgorzata Gryc.