Wrocław: Fadesa kupiła działki pod budowę 144 nowych mieszkań

Wrocław: Fadesa kupiła działki pod budowę 144 nowych mieszkań

Orzech
Orzech
REKLAMA
Spółka Fadesa Polnord Polska poinformowała o zawarciu ostatecznej umowy na zakup kilku działek o łącznej powierzchni 5 983 mkw., położonych w dzielnicy Krzyki we Wrocławiu. Na nowo zakupionych gruntach deweloper zamierza wybudować 144 mieszkania o łącznej powierzchni użytkowej ponad 8 200 mkw.
Planowanym terminem rozpoczęcia sprzedaży lokali jest III kwartał 2018 r.
"Zgodnie z założeniami strategii na bieżąco prowadzimy analizę otoczenia rynkowego. Wpływ na decyzję dotyczącą FPP miały zarówno pozytywne scenariusze mikro- i makroekonomiczne dla polskiego rynku nieruchomości, jak również doskonałe relacje jakie FPP wypracowała z instytucjami finansującymi realizowane projekty" – poinformował prezes Polnordu Dariusz Krawczyk, cytowany w komunikacie prasowym.
O inwestorze:
REKLAMA
Fadesa Polnord Polska (FPP) została utworzona w 2005 roku, a jej udziałowcami są polski Polnord (49% udziałów) oraz hiszpańska Martinsa-Fadesa (51% udziałów).FPP od początku działalności do 31 grudnia 2017 r. sprzedała 3 061 i oddała do użytku 2 813 lokali, skupiając się na budowie mieszkań o wysokim i średnim standardzie.Polnord to polski deweloper działający w kliku największych polskich miastach. W 2017 r. sprzedał 1 398 lokali. Od 1999 r. spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.FPP ma we Wrocławiu na swoim koncie realizację osiedla Innova i osiedla Moderno, a obecnie jest w trakcie budowy Apartamentów Innova.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA