Polnord skupuje działki w głównych polskich miastachźródło: mat. inwestora/osiedle-innova.com

Polnord skupuje działki w głównych polskich miastach

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Warszawa, Wrocław, Gdańsk – w trzech miastach wojewódzkich jeszcze w tym roku możemy spodziewać się wprowadzenia nowych inwestycji ogólnopolskiego dewelopera. Najwięcej nieruchomości przejmuje w stolicy województwa pomorskiego.
Polnord S.A. kupił w styczniu teren w Warszawie o powierzchni 1,25 ha, znajdujący się w rejonie ulic Admiralskiej i Czerwonych Beretów.
Spółka planuje na nieruchomości realizację przedsięwzięcia deweloperskiego, polegającego na budowie zespołu budynków mieszkalnych wielorodzinnych wraz z garażem podziemnym i niezbędną infrastrukturą, o powierzchni użytkowej ok. 10 tys. mkw., w ramach których wybudowanych zostanie łącznie 213 lokali mieszkalnych oraz 228 miejsc postojowych – informuje deweloper.
Uruchomienie inwestycji zaplanował na IV kwartał 2018 roku.

Największe plany wobec Gdańska

Polnord S.A. inwestuje znaczną część kapitału w Gdańsku. W przeciągu roku kupił bądź zawarł wstępne porozumienia dotyczące kilku działek w tym mieście.
Spółka zawarła 28 listopada ubiegłego roku przedwstępną umowę nabycia prawa użytkowania wieczystego nieruchomości. Na terenie o powierzchni ponad 1,7 tys. mkw. znajduje się obiekt biurowo-magazynowy o pow. użytkowej blisko 7,4 tys. mkw. Deweloper planuje wybudować w jego miejsce w 2020 roku siedmiokondygnacyjny budynek o pow. sprzedażowej lokali 5870 mkw.
W tym samym miesiącu inwestor porozumiał się w sprawie przejęcia prawa użytkowania wieczystego nieruchomości o pow. 8,4 tys. mkw. Jeżeli skarb państwa, reprezentowany przez Lasy Państwowe, nie skorzysta z prawa pierwokupu, deweloper wybuduje na niej 60 apartamentów wakacyjnych o łącznej pow. użytkowej ponad 3 tys. mkw. Ich sprzedaż zamierza rozpocząć na przełomie II i III kwartału 2018 roku.
Działka, którą Polnord chce przejąć, przylega do dwóch zakupionych przez niego już wcześniej. Spółka nabyła w lipcu prawo użytkowania wieczystego terenu o pow. niespełna 4,1 ha.
REKLAMA
Nieruchomości położone są w atrakcyjnej części Gdańska, w pasie nadmorskim w pierwszej linii brzegowej, w otulinie leśnej, z doskonałą infrastrukturą miejską – czytamy w opublikowanym raporcie.
Deweloper planuje zrealizować na niej 276 apartamentów wakacyjnych o łącznej pow. użytkowej ponad 15 tys. mkw. Termin rozpoczęcia sprzedaży inwestycji wyznaczył na drugą połowę 2018 roku.

Inwestuje także na Dolnym Śląsku

Ogólnopolski deweloper prowadzi działalność także we Wrocławiu. Spółka Fadesa Polnord Polska Sp. z o.o., w której Polnord posiada 49% udziałów, zawarła we wrześniu ubiegłego roku przedwstępne umowy na zakup nieruchomości o łącznej pow. blisko 6 tys. mkw. zlokalizowanych w dzielnicy Krzyki.
Inwestor planuje wybudować na nich 144 mieszkania o łącznej pow. użytkowej ponad 8,2 tys. mkw. Sprzedaż lokali chce rozpocząć w III kwartale 2018 roku.
Zawarcie umów przyrzeczonych uzależnione jest m.in. od uzyskania przez spółkę prawomocnego pozwolenia na budowę na tych nieruchomościach – informuje deweloper.
Fadesa Polnord Polska prowadzi już we Wrocławiu m.in. inwestycję Apartamenty Innova III.
mat. inwestora/osiedle-innova.com

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA