[Kraków] Archicom kupuje działkę w Krakowie, początek budowy mieszkań w 2017 r.

[Kraków] Archicom kupuje działkę w Krakowie, początek budowy mieszkań w 2017 r.

Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Grupa Archicom, największy deweloper we Wrocławiu, kupiła w Krakowie działkę na której powstanie ponad 50 mieszkań. Nieruchomość jest zlokalizowana w prestiżowej dzielnicy Podgórze, niedaleko krakowskiego Kazimierza, a jej cena wynosi 3,8 mln zł. Zakup działki jest elementem realizacji celów emisyjnych.
Kupno działki w prestiżowej lokalizacji w Krakowie otwiera przed Archicom nowe możliwości. Wchodzimy na nowy rynek i realizujemy zapowiedzi z niedawnej oferty publicznej. W najbliższych miesiącach będziemy prowadzić prace projektowe i uzyskiwać niezbędne zezwolenia. Inwestycja trafi do sprzedaży w przyszłym roku. Nie będzie to jedyny zakup w Krakowie, już negocjujemy kolejne transakcje – mówi Dorota Jarodzka Śródka, prezes Archicomu. – Niezmiennie naszym najważniejszym rynkiem pozostaje Wrocław. Cały czas bardzo pozytywnie oceniamy perspektywy rozwoju w tym mieście – dodaje prezes. 
Kupowana nieruchomości zlokalizowana jest w przeżywającej rozkwit dzielnicy Podgórze, na południe od historycznego centrum Krakowa. 
W marcu 2016 r. Archicom zawarł umowę przedwstępną nabycia działki we Wrocławiu pozwalającej na budowę ok. 550 mieszkań. Transakcja ta również zostanie sfinansowana ze środków pozyskanych z przeprowadzonej emisji nowych akcji. W sumie Spółka planuje jeszcze w drugim kwartale wybrać grunty we Wrocławiu, które sfinansuje środkami z emisji. W Krakowie proces wyboru lokalizacji potrwa do końca roku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA